رهنما از دور مسابقات کنار رفت/برنامه مبارزات رضایی و فتحی

رهنما از دور مسابقات کنار رفت/برنامه مبارزات رضایی و فتحی

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه این مسابقات که با حضور ۷۸۶ تکوندوکار از کشورهای مختلف به میزبانی بلغارستان در صوفیه جریان دارد، امیرعباس رهنما تنها نماینده ایران بود که بعد از سه پیروزی، باخت و حذف شد.

رهنما در وزن ۵۵- کیلوگرم و در حضور ۵۶ تکواندوکار دور نخست ۲ بر صفر «حمزه زین» از سوریه را با نتایج ۱۲ بر صفر و ۱۳ بر صفر شکست داد و سپس با نتایج ۱۲ بر صفر و ۵ بر ۵( برتری با رهنما) از سد «عاصم» از مصر گذشت. وی در ادامه «غانم» از عربستان سعودی را ۲ بر صفر از پیش رو برداشت، ولی در مبارزه بعدی نتیجه را به «اسلاموف» از قزاقستان واگذار کرد و از دور رقابت‌ها حذف شد.

برنامه روز چهارم مسابقات

در ادامه این رقابت‌ها فردا جمعه ۱۴ مردادماه و در روز چهارم مسابقات، تکواندوکاران اوزان ۶۳- و ۶۸- کیلوگرم پسران و ۵۵- کیلوگرم دختران به دیدار حریفان خود می‌روند که تیم ملی ایران در ۲ وزن نماینده دارد. متین رضایی در وزن ۴۹- کیلوگرم بعد از یک دور استراحت، به دیدار «هانو گلب» از مولداوی می‌رود. یکی از تکواندوکاران مجاستان، مراکش، سومالی یا استرالیا را پیش رو خواهد داشت. در این وزن ۴۹ تکواندوکار حضور دارند.

در وزن ۵۵- کیلوگرم دختران که ۴۰ تکواندوکار شرکت دارند، فرشته فتحی دور نخست به دیدار «نیکا کاراباتیچ» از کرواسی خواهد رفت و در سپس به دیدار یکی از تکواندوکاران رومانی، آلبانی یا اکراین می‌رود. در قسمت پایین این جدول هم تکواندوکاران مغولستان، مجارستان، اتریش، سومالی و لبنان حضور دارند.

تیم ملی ایران تا اینجای کار موفق به کسب سه مدال طلا و یک نقره شده است. سوگند شیری، مبینا نعمت زاده و ابوالفضل زندی سه مدال طلا و پرنیا سلمانی هم یک مدال نقره برای تیم کشورمان کسب کردند.

سیزدهمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان تا روز یکشنبه شانزدهم مردادماه در صوفیه جریان خواهد داشت.

منبع : مهر