رهنمودهای رهبر انقلاب «سردار سلیمانی» را به اوج رساند

رهنمودهای رهبر انقلاب «سردار سلیمانی» را به اوج رساند

به گزارش خبرگزاری مهر آیت‌الله حسن عالمی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با برنامه «مثل پدر» از رادیو مقاومت با بیان اینکه شهید سلیمانی به عنوان یک مسلمان الگو در این زمانه می‌تواند مطرح باشد، گفت: اگر بخواهیم مثل شهید سلیمانی زندگی کنیم و نگاهی مثل او داشته باشیم باید به ارزش‌های اسلامی و منابع دسته اول دین بپردازیم.

وی ادامه داد: قاسم سلیمانی وقتی قاسم سلیمانی شد که با معارف دینی و عمق بیانات امیرالمومنین آشنا شد و این‌ها را به عنوان راه و مسیر خود انتخاب کرد.

آیت‌الله عالمی اظهار کرد: افراد بسیاری بوده‌اند که به چنین نکاتی پی بردند اما حاج قاسم سلیمانی آنچه را فهمید در اولویت خود قرار داد و به آن عمل کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: زندگی حاج قاسم به بهترین شکل خاتمه پیدا کرد آنچنان که باشکوه‌ترین تشییع جنازه را رقم زد. نکته مهم دیگری که سردار سلیمانی را در مسیر به اوج رسیدن یاری کرد این بود که از رهبری به عنوان کسی که تفسیرگر مفاهیم اسلامی بود بهره معنوی می‌برد.

وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی به معنی واقعی کلمه ذوب در رهبری بود تصریح کرد: رهبر انقلاب با راهنمایی‌های خودشان شهید سلیمانی را به سمت مسیر شهادت هدایت کردند. نکته مهم این است که این راه برای ما نیز باز است و اگر یک قاسم سلیمانی شهید شده با ادامه همین مسیر و انتخاب بینش درست، ده‌ها قاسم سلیمانی جای او را خواهند گرفت.

منبع : مهر