روایت یک دختربچه ساکن غزه از جنگی نابرابر/ گناه ما چیست؟

روایت یک دختربچه ساکن غزه از جنگی نابرابر/ گناه ما چیست؟

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوثر، لوجی شهاب دختر بچه ساکن غزه که اکثر افراد خانواده اش در بمباران های رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند در ویدیویی که برای دست اندرکاران جشنواره فیلم کوثر ارسال کرده خواستار توجه جهانیان به مساله کودکان آسیب دیده غزه شده و تاکید کرده با اینکه ما گناهی نداریم اما صهیونیست ها از ما متنفرند.

این دختر بچه ساکن شهر غزه در این ویدیو با مخاطبان چنین سخن می گوید: «من لوجی شهاب هستم و می‌خواهم یک پیام به جشنواره سینمایی کوثر برسانم که چگونه روزهایم را در جنگ گذراندم. من از نخستین روز جنگ در خانه خودمان بودم که محاصره شروع شد. من و مادرم تنها زیر محاصره ماندیم و از اولین کسانی بودیم که در جنگ غزه محاصره شدند.»

وی در این ویدیوی کوتاه به شهادت اعضای خانواده و آوارگی خود اشاره می‌کند و بر رفتار وحشیانه سربازان رژیم صهیونیستی با او و مادرش تاکید می کند. بمباران بیمارستان شفا، حملات راکتی بی وقفه رژیم صهیونیستی به مردم بی دفاع و کشتار همسایگان در مقابل دیدگان لوجی شفا و سایرین، روایت این دختر بچه از جنگی نابرابر است.

وی می گوید اکنون دیگر هیچ دوستی ندارد و آرزو می کند که به دوران کودکی اش باز گردد.

لوجی شفا در پایان این ویدیو خطاب به مردم جهان و مسلمانان می گوید: «دوست دارم جنگ متوقف شود. همه بدانند که صهیونیست ها از ما متنفرند اما مگر ما چه گناهی کرده ایم؟»

پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوثر، از سوی «بنیاد آیه‌های ایثار و تلاش» با همکاری شهرداری تهران، موسسه تصویر شهر، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، سازمان امور سینمایی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، تیر سال جاری با دبیری ناصر باکیده در تهران برگزار می‌شود.