روز جهانی محیط زیست فرصتی برای حفظ ارزش‌های محیط زیستی است

روز جهانی محیط زیست فرصتی برای حفظ ارزش‌های محیط زیستی است

به گزارش خبرگزاری مهر، در پیام علیرضا مزینانی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران به مناسبت روز جهانی محیط زیست آمده است: محیط زیست میراث مشترک تمام دوران بشر است، عرصه‌ای که مرز نمی‌شناسد و صیانت از آن وظیفه همه است، افزایش و پیشرفت دانش و معرفت بشری در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، زیستی و ارتقا سطح رفاه اجتماعی، نیازهای جدیدی را پیش روی انسان هویدا کرده که پاسخگویی به آنها بدون توجه به فعالیت‌های توسعه‌ای بالاخص در چهارچوب ضوابط و آئین نامه‌ها میسر و ممکن نیست.

روز جهانی محیط زیست فرصتی است برای انسان تا با بازنگری در آنچه که در اثر گسترش نگاه‌های منفعت طلبانه خود در بهره برداری غیر اصولی و بی ضابطه، بر طبیعت و محیط زیست وارد می‌شود، رویکرد خود را در راستای حفاظت از محیط زیست و حفظ ارزش‌های آن تغییر دهد.

روز جهانی محیط زیست رویدادی است که در سراسر جهان توجه و شناخت مردم را به مسائل محیط زیست جلب می‌کند، این رویداد به منظور ایجاد همبستگی و همکاری بین کشورها در حفاظت از محیط زیست برگزار می‌شود و فرصتی برای آگاهی‌رسانی درباره ضرورت حفاظت و استفاده پایدار از محیط زیست است.

هدف از گرامیداشت این رویداد، افزایش آگاهی مردم درباره مسائل محیط زیست بوده و آن‌ها را ترغیب می‌کند که تعهد به حفاظت از محیط زیست را بپذیرند و اقدامات عملی در راستای بهبود محیط زیست انجام دهند.

اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن روز جهانی محیط زیست به همه دوستداران و تلاشگران این عرصه، امیدوارم با استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان و تلاش‌های شبانه روزی مجموعه محیط زیست استان تهران، گام‌های مؤثری در ارتقای شاخص‌های محیط زیست استان برداشته شود تا محیط زیستی سالم و پاک را برای شهروندان عزیزمان به ارمغان بیاوریم.