روز دوم سفر رییس جمهور به مازندران

روز دوم سفر رییس جمهور به مازندران

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در دور دوم سفر استانی به مازندران سفر کرد.

در این سفر دو روزه خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، صحرایی وزیر آموزش و پرورش، عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت، بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی، زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رئیس جمهور را همراهی کردند.

همچنین داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه، سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست، دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان، حسینی‌پور معاون امور مجلس، اسماعیلی رئیس دفتر، منصوری معاون اجرایی، خلجی رئیس شورای اطلاع‌رسانی، دولابی عضو شورای هماهنگی ارتباطات با حوزه و روحانیت و صالحی رئیس مرکز ارتباط مردمی نهاد ریاست جمهوری نیز از دیگر همراهان رئیس جمهور در سفر به استان مازندران بودند.

لازم به ذکر سفر دور اول رئیس جمهور به استان مازندران در ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شده که رهاورد این سفر ۱۷۶ مصوبه با ۱۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبارات بود.


اخبار روز دوم سفر رئیس جمهور به استان مازندران را در زیر بخوانید.


۱۱:۴۷ رئیسی: مردم همیشه پشتیبان ارزش‌های انقلاب بوده اند

حجت الاسلام ابراهیم رئیسی در دیدار مردم غرب مازندران در مصلای نوشهر با تبریک دهه کرامت گفت: هویت فرهنگی استان مازندران با عشق به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) رقم خورده است.

وی با بیان اینکه هویت مردم مازندران با دین و آموزه‌های آن رقم خورده است، ادامه داد: هویت مردم با ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید استان و با ایثارگران و جانبازانی که سند هویت این مردم برای دفاع از کشور هستند، رقم خورده است.

رئیس جمهور با تقدیر از حضور مردان و زنان، دختران و پسران و جوانان در مراسم گفت: مردم همواره پشتیبان ارزش‌های انقلاب بوده و هستند و فرهنگ و هویت مردم استان فرهنگی است که هرگز با نظام ارتباطات و توسعه یافتگی که لازمه زندگی امروزی است، تحت شعاع قرار نخواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه باید شهر و روستای ما توسعه پیدا کند، ادامه داد: خوشبختانه گام‌هایی برای توسعه بندر نوشهر برداشته شده است.

حجت الاسلام رئیسی وجود نیروهای هوایی و دریایی و مسلح را در استان مازندران و شهرستان نوشهر برکت دانست.

متن کامل را اینجا بخوانید.


۱۱:۱۵ شوق فرزندان شهدای مدافع حرم برای دیدار با رئیس جمهور

شمار زیادی از خانواده‌های غرب مازندران برای دیدار مردمی با حجت الاسلام رئیسی در مصلای نوشهر حضور یافتند. در بین این جمعیت، شماری از فرزندان شهدای مدافع حرم مازندران نیز دیده می‌شوند.

حافظ فرزند شهید مدافع حرم مصطفی شیخ الاسلامی از جمله فرزندان شهدایی است که به همراه پدربزرگ و خانواده برای دیدار مردمی با رئیس جمهور حضور دارند.

در این دیدار، برخی از اهالی و مردم غرب مازندران پلاکاردهایی در دست دارد که روی آن نوشته شده است «ما مردم غرب مازندران خواهان ایجاد استان جدید هستیم».


۱۰:۵۲ گازرسانی به ۲۰ نیروگاه در دولت سیزدهم

مجید چگنی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در حاشیه سفر دولت و نشست با مدیران گاز نشست با و در حاشیه سفر دوم دولت گازرسانی به ۲۰ نیروگاه و ۵۰ شهر را از دستاوردهای دولت سیزدهم بیان کرد.

وی ادامه داد: همچنین از ابتدای دولت تاکنون شش هزار و ۵۰۰ روستای کوهستانی کشور نیز به شبکه سراسری گاز پیوستند.

وی برخورداری بیش از ۲۰ هزار واحد صنعتی خورد از نعمت گاز را از دیگر اقدامات دولت سیزدهم بیان کرد.

مجید چگنی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران همچنین به صورت سرزده با حضور در شرکت گاز استان مازندران از میز ارتباطات مردمی دیدن کرد.

ستاد ارتباطات مردمی وزارت نفت در مازندران مقارن با حضور رئیس‌جمهور در این استان، از روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت به مدت سه روز از ساعت ۸ الی ۱۸ در اداره مرکزی شرکت گاز استان مازندران برقرار است.


۱۰:۳۴ حضور وزیر اقتصاد در گلزار شهدای نکا

روز دوم سفر رییس جمهور به مازندران

سید احسان خان دوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی که رئیس جمهور را در سفر استانی به مازندران همراهی می‌کند با حضور در نکا به مقام شامخ شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.

خاندوزی قرار است در نکا از شهرک صنعتی و واحدهای تولیدی بازدید و با فعالان اقتصادی این شهرستان نشست داشته باشد.


۱۰:۲۱ حال و هوای مصلای نوشهر در دیدار مردمی رئیسی

شمار زیادی از اهالی غرب مازندران برای دیدار با رئیس جمهور در مصلای نوشهر لحظه شماری می‌کنند.


۱۰:۲۱ روز دوم سفر دولت به مازندران

سفر استانی حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و هیأت دولت در مازندران به روز دوم رسید.


وزیر کشور: آباد سازی مرحله نهایی آزادسازی ساحل است

روز دوم سفر رییس جمهور به مازندران

احمد وحیدی بامداد جمعه در گفت وگو با خبرنگار مهر در حاشیه بازدید از شهرستان رامسر با بیان اینکه رامسر ظرفیت‌های گردشگری فراوانی دارد، افزود: امیدواریم با سیاست دولت برای پیشرفت هر چه بیشتر مازندران و شهرستان‌های آن برنامه ریزی شود.

وی با اظهار اینکه از موقع آزادسازی ساحل به شهرداری‌های هر منطقه مأموریت دادیم تا در محدوده‌های خود ساحل را آباد و آماده کنند، افزود: آزادسازی مرحله خوبی بوده و آماده سازی و ساحل سازی در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه اختلاف جزئی با منابع طبیعی در ساحل وجود دارد که رفع می‌شود، گفت: همان گونه رئیس جمهور اشاره کردند مناسب سازی ساحل و آماده سازی آن مرحله نهایی کار خواهد بود و کار ادامه پیدا می‌کند.

وحیدی با اشاره به بیمارستان قدیمی رامسر نیازمند توسعه است، گفت: باید بیمارستان دیگر و جایگزینی احداث شود.

وزیر کشور آب شرب، پسماند و زباله را از دیگر دغدغه‌های شهرستان رامسر بیان کرد و گفت: ۵۰۰ میلیارد تومان مصوبات سفر برای شهرستان رامسر در نظر گرفته شده است.