روز پر حادثه در تهران

روز پر حادثه در تهران

جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر از وقوع دو حادثه طی ساعات اخیر در پایتخت خبر داد و گفت: ساعت ۴:۲۲ امروز وقوع یک مورد حریق در محله خلازیر به سمت دولتخواه به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اعلام شد و متعاقباً سه ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند و طی چهار دقیقه به محل حادثه رسیدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: در محل حادثه مشاهده شد که در محوطه‌ای به وسعت هزار متر پنج کارگاه مبل‌سازی که با مصالح غیرمقاوم ساخته شده بود مجموعاً به وسعت ۶۰۰ متر دچار حریق شده و کاملاً شعله‌ور بود.

وی اظهار کرد: آتش در حال سرایت به بخش‌های دیگر بود که آتش‌نشانان عملیات را آغاز کردند و خیلی سریع موفق به اطفا حریق و جلوگیری از گسترش آتش به بخش‌های دیگر شدند و در ساعت ۶:۳۶ عملیات به پایان رسید.

ملکی در تشریح حادثه دوم نیز عنوان کرد: در ساعت ۶:۴۹ صبح امروز نیز وقوع حریق در یک مجتمع مسکونی در شاهین شمالی، خیابان بهار به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اعلام شد و متعاقباً سه ایستگاه همراه نردبان هیدرولیکی و تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شدند و در مدت زمان چهار دقیقه به محل حادثه رسیدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: در محل حادثه مشاهده شد که در طبقه چهارم یک ساختمان ۹ طبقه ۵۰ واحدی یک واحد حدوداً ۱۰۰ متری دچار حریق شده و کاملاً شعله‌ور است و دود زیادی محل حادثه را فراگرفته بود.

وی اظهار کرد: آتش‌نشانان همزمان با اطفا حریق مشغول جستجو شدند و در نتیجه خوشبختانه یک خانم جوان که در همان واحد گرفتار شده بود، توسط آتش‌نشانان نجات پیدا کرد و از محل حادثه خارج شد.

ملکی از نجات ۱۵ نفر از ساکنین این مجتمع مسکونی توسط آتش‌نشانان خبر داد و گفت: ساختمان‌های بلندمرتبه حتماً باید به سیستم اطفا حریق اتوماتیک مجهز باشند تا در موارد اضطراری از بروز هر گونه حادثه پیشگیری به‌عمل آید.

خبرگزاری مهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

منبع : مهر