ریشه آسیب زنان کار در لرستان قبل از آنکه گسترش یابد خشکانده شود

ریشه آسیب زنان کار در لرستان قبل از آنکه گسترش یابد خشکانده شود

به گزارش خبرنگار مهر، انسیه خزعلی شامگاه جمعه در شورای اداری لرستان با اشاره به اینکه وظیفه ماست که بسیاری از چالش‌ها را تبدیل به فرصت کنیم، چالش‌هایی مثل بیکاری که به شدت لرستان و شهرهایی مثل دلفان را تحت تأثیر قرار داده است، اظهار داشت: متأسفانه شاهد حضور زنان در میدان هستیم تا زمینه کار برای آنها فراهم شود.

وی با بیان اینکه با این زنان صحبت کردم و کلیپ مربوط به کار در میدان آنها را دیده‌ام، تصریح کرد: بسیار رنج آور است که زنانی در سنین ۶۰ تا ۷۰ سالگی با این شکل و شمایل دنبال کار باشند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: البته موجب غرور است که این زنان غیرت و عزت مندی را پاس می‌دارند و حاضر نیستند به غیر از توان خویش چیزی را طلب کنند، اما وظیفه ماست که اشتغال را به صورت عزتمندانه برای آنان تأمین کنیم.

خزعلی با اشاره به اینکه طرح «کسب و کار پایدار خانواده محور» از هفته‌های آینده از سوی معاونت امور زنان ریاست جمهوری اجرایی می‌شود، گفت: لرستان و به طور خاص شهرستان دلفان پایلوت اجرای این طرح می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم این مسئله زنان کار قبل از آنکه گسترش یابد ریشه آن خشکانده شود و به شهرهای دیگر سرایت نکند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه در این دو روز از شهرهای مختلف لرستان بازدید داشتیم، از جمله بروجرد، دلفان، کوهدشت و… و از نزدیک با زنان گفتگو کردیم، افزود: نشست با نخبگان و اهالی فرهنگ و هنر و کارآفرینان را داشتیم.

خزعلی یادآور شد: پیشنهادم این است که مصوباتی که قبل از سفر داریم را اگر به بعد از سفر موکول کنیم واقعی‌تر و مطابق با نیازها خواهد بود.

منبع : مهر