زلنسکی: آلمان به ما موشک «تاروس» نخواهد داد

زلنسکی: آلمان به ما موشک «تاروس» نخواهد داد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهور اوکراین در مصاحبه با روزنامه «بیلد» اذعان کرد که اولاف شولتز صدراعظم آلمان موشک‌های «تاروس» را به اوکراین ارسال نخواهد کرد.

زلنسکی دلیل این موضوع را هراس شولتز از تهدیدهای هسته‌ای «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه عنوان کرد.

این در حالی است که پیش از این نیز اولاف شولتز، صدراعظم آلمان مخالفت خود را با تامین موشک دوربرد تاروس برای اوکراین و اعزام نیروی زمینی به این کشور، اعلام کرده بود.

شولتز در گفت‌وگو با یک روزنامه داخلی ضمن تاکید بر مواضع قبلی‌اش درباره ارسال موشک و اعزام نیرو به اوکراین، گفت: به عنوان رییس دولت باید مسوولیت مسایل مرتبط با جنگ و صلح و امنیت اروپا را نیز برعهده بگیرم و این مسوولیت به موشک تاروس نیز مربوط می‌شود.

وی افزود: به موازات حمایت قاطعانه از اوکراین، یک موضوع برای من اهمیت دارد و آن هم این است که ما برای جلوگیری از تشدید این جنگ، نهایت تلاش‌مان را خواهیم کرد و منظورم جنگ بین روسیه و ناتو است.

صدراعظم آلمان اضافه کرد: سربازان‌مان را به اوکراین اعزام نخواهیم کرد و علاوه بر این، برای ارسال هر کدام از بسته‌های تسلیحاتی، تمام جوانب را به فراخور موقعیت تجزیه و تحلیل خواهیم کرد و به همین دلیل تصمیمم را درباره (موشک تاروس و اعزام نیرو) گرفته‌ام.