زمان برگزاری جشنواره منطقه­‌ای سینمای جوانان مشهد تغییر کرد

زمان برگزاری جشنواره منطقه­‌ای سینمای جوانان مشهد تغییر کرد

به‌ گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شصت و نهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوانان مشهد، با جابه‌جایی زمانی، از ۱۷ تا ۲۰ شهریور ۱۴۰۳ توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی برگزار می‌شود.

این رویداد به مدت ۴ روز در استان خراسان رضوی، شهر مشهد میزبان رقابت هنرمندانی از ۱۰ استان (کرمان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، گلستان، سیستان و بلوچستان، سمنان، مازندران، قم، اصفهان و خراسان رضوی) خواهد بود.

جشنواره‌های منطقه‌ای سینمای جوان با هدف شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی، تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به‌عنوان یکی از مقوله‌های مهم فرهنگی با رویکرد ایجاد تنوع و تکثر در انواع فیلم کوتاه از طریق تاکید بر ژانرهای سینمایی برگزار می‌شود. در این دوره از جشنواره توجه به سینمای بومی و فیلم‌های ژنریک در الویت انتخاب و داوری خواهند بود.

شصت و نهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوانان مشهد در ۲ بخش فیلم کوتاه و عکس برگزار می‌شود؛ بخش فیلم شامل ۲ بخش مسابقه و جنبی است و همه آثار تولیدی در قالب‌های کوتاه داستانی، تجربی، مستند و پویانمایی می‌توانند در این جشنواره رقابت کنند.

همچنین بخش عکس در ۲ بخش تک عکس و مجموعه عکس برگزار خواهد شد.