زوار سفر خود را به روزهای پایانی اربعین موکول نکنند

زوار سفر خود را به روزهای پایانی اربعین موکول نکنند

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سید کمال هادیانفر عصر امروز یکشنبه ضمن بازدید از دو مرز شلمچه و چذابه اظهار کرد: امروز از مرز شلمچه بازدید کردیم که شرایط تردد در این مرز بسیار مطلوب است چرا که این مرز به عنوان دومین مرز انتخاب شده زائران برای خروج از کشور و زیارت اربعین حسینی است.

رئیس پلیس راهور فراجا تاکید کرد: در مرز شلمچه آمادگی کامل برای تردد زوار وجود دارد و حتی پارکینگ‌های بزرگ و مناسبی پیش بینی شده و در سطح معابر علائم راهنمایی بسیاری توسط راهداری نصب شده است.

وی با اشاره به بازدید از مرز چذابه گفت: در این مرز نیز آمادگی بسیار خوبی وجود دارد، پارکینگ‌ها کاملاً محصور هستند و تجهیزات خوبی همچون دوربین‌های مدار بسته و نور کافی دارند؛ همچنین در طول مسیر بخش‌های زیادی جداشونده ایجاد شده و کلیه مسیرها آماده پذیرش زائران است.

هادیانفر افزود: پلیس فراجا با بیش از ۳۰ هزار نیرو آمادگی خدمات رسانی به زائران را در همه مرزهای هوایی و زمینی دارد و پلیس راهور فراجا نیز با هشت هزار نیرو چه در حوزه پلیس راه و چه در حوزه ترافیک شهری آمادگی کامل را احراز کرده است.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت صحیح در حوزه ترافیک زائران حسینی در دستور فراجا قرار گرفته است، گفت: تلاش می‌شود تا انسدادی در طول مسیرها ایجاد نخواهد شد و ترافیک روانی در حوزه تردد زائران صورت نگیرد؛ همچنین کاهش تصادفات رانندگی در دستور فراجا قرار گرفته چون طبق گزارشات واصله حدود ۶۵ درصد از زائران از خودروهای شخصی استفاده می‌کنند.

رئیس پلیس راهور فراجا با تاکید به اینکه شهروندان مدیریت زمان سفر را داشته باشند، بیان کرد: زائران هرگز سفر خود را به روزهای پایانی اربعین موکول نکنند و از هم اکنون می‌توانند سفر خود را آغاز کنند؛ همه مرزها آماد پذیرش زائران هستند و پیش بینی شده که بالغ بر هشت و نیم میلیون تردد در مرزها صورت گیرد.

منبع : مهر