ساعت کاری ادارات در خوزستان تغییر کرد

ساعت کاری ادارات در خوزستان تغییر کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، طبق تصویب هیئت وزیران و مصوبات جلسه اضطراری ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان در تاریخ یازدهم خردادماه و درخواست مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در خصوص جابه‌جایی ساعت کاری ادارات به منظور مدیریت بهینه مصرف، کاهش بار شبکه و مصرف انرژی، پایداری شبکه برق، جلوگیری از خاموشی‌های ناخواسته و یا وقوع حوادث احتمالی، بدین وسیله موارد ذیل جهت اجرا و اقدام ابلاغ می‌شود.

در این مصوبه بیان شده است: «از تاریخ ۱۶ خردادماه لغایت ۱۵ شهریورماه زمان فعالیت اداری از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح لغایت ۱۳ و ۳۰ دقیقه تعیین و ابلاغ می‌گردد. لازم است مابقی ساعت کاری موظف هفتگی کارکنان، به صورت دور کاری انجام شود».

در این مصوبه نیز تاکید شده است: «ساعات کار مراکز امدادی، درمانی، بهداشتی، آتش‌نشانی‌ها، اورژانس ۱۱۵، بیمارستان‌ها و بخش‌های عملیاتی دارای نوبت کاری، تولیدی و ارائه دهنده خدمات شهری شهرداری‌ها بدون تغییر و به شیوه سابق خواهد بود».

در این مصوبه گفته شده است: «دستگاه‌های اجرایی مشمول، موظف به انجام رعایت دقیق ساعت کاری اعلام شده می‌باشند.علاوه بر آن لازم است تا مدیران نظارت کامل و دقیق بر خاموشی کلیه وسایل سرمایشی و برقی غیر ضروری پس از پایان ساعات کار اداری و همچنین کاهش مصرف برق در ساعات کار اداری را معمول نمایند».

در این مصوبه تصریح شده است: «کلیه دستگاه‌های مشمول، موظف به کاهش حداقل ۳۰ درد مصرف برق در ساعات ادارت، نسبت به مصرف دوره مشابه سال گذشته و کاهش حداقل شصت درصد ۶۰ درصد مصرف جاری در ساعات غیر اداری می‌باشند».

در این مصوبه نیز بیان شده است: «کلیه دستگاه‌های مشمول جهت تحقق صرفه‌جویی ابلاغ شده، نسبت به اجرای برنامه‌های بهینه سازی و مدیریت مصرف، استفاده از مولدهای برق در اختیار، تعدیل مصرف برق دستگاه‌های سرمایشی، تعدیل روشنایی ساختمان‌ها، خاموش کردن تجهیزات برقی اضافی، بکارگیری ذخیره‌ساز انرژی و قابلیت‌های مهار (کنترل) از راه دور و اینترنت اشیا برای مدیریت مصرف برق اقدام نمایند».

در این مصوبه نیز اظهار شده است: «شرکت‌های برق منطقه‌ای، توزیع نیروی برق استان و اهواز موظف به نصب شمارشگرهای هوشمند و تجهیزات قطع و وصل از راه دور، تشکیل گروه‌های کاری جهت پایش و کنترل مصرف مشترکین مشمول تا سقف ابلاغی بوده و نتیجه را هر ۱۵ روز به اینجانب گزارش نمایند».

در این مصوبه تاکید شده است: «در صورت عدم رعایت سقف تعیین شده توسط دستگاه‌های مورد اشاره شرکت‌های برق نسبت به پیگیری موضوع برابر ضوابط قانونی اقدام نمایند».

در این مصوبه آمده است: «صدا و سیمای مراکز خوزستان و آبادان با همکاری شرکت‌های برق و به صورت مستمر نسبت به اطلاع‌رسانی مؤثر، آگاه‌سازی عمومی و آموزش روش‌های کاهش مصرف برق به ویژه در ساعات پربیننده اقدام نمایند».

منبع : مهر