سایپا، تیمی با ظرفیت های سقوط به لیگ دو!

سایپا، تیمی با ظرفیت های سقوط به لیگ دو!

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال سایپا که از تیم‌های قدیمی و ریشه دار فوتبال کشور است و یکی از ۵ تیمی بود که در ۲۰ دوره اول رقابتهای لیگ برتر به صورت ممتد حضور داشت، در پایان فصل گذشته به لیگ دسته اول سقوط کرد تا فوتبال ایران شاهد اتفاقی نادر باشد.

در حالی که انتظار می‌رفت سایپا در همان اولین فصل حضورش در لیگ برتر با عملکردی مثبت به لیگ برتر بازگردد، نه تنها این اتفاق نیفتاد، بلکه با گذشت ۲۸ هفته از لیگ دسته اول مشاهده می‌شود نارنجی پوشان حتی ظرفیت سقوط به لیگ دسته دوم را هم دارند.

سایپایی‌ها که در ۷ بازی اخیر پیروز نشده‌اند، در هفته بیست و هشتم با ۳۴ امتیاز در رده دوازدهم قرار دارند و با توجه به فشردگی امتیازات در پایین جدول، ممکن است در صورت تعلل و کسب نتایج نامطلوب به عنوان سومین تیم سقوط کننده به لیگ دو معرفی شوند.

در حالی که سقوط دو تیم ماشین سازی و شاهین بوشهر به لیگ دسته دوم کشور قطعی شده است، رایکا با ۳۱ امتیاز در در رده ۱۶ حضور دارد و بیشترین خطر بابت سقوط متوجه این تیم است. استقلال ملاثانی و ویستا توربین هم با ۳۲ امتیاز از حاشیه امنیت خوبی در پایین جدول بهره نمی‌برند و یک رده بالاتر از اینها قشقایی و سایپا ۳۴ امتیازی هستند و همچنان خطر سقوط را بالای سر خود احساس می‌کنند.

هفته‌های پایانی لیگ دسته اول از حساسیت بالایی در پایین جدول برخوردار است و رقابت این چند تیم برای فرار از سقوط می‌تواند جذاب و دیدنی باشد. سایپا در هفته بیست و نهم دیدار مشکلی پیش رو دارد و باید در بندر انزلی به مصاف تیم خوب و مدعی صعود ملوان برود. تیمی که پس از ۱۸ هفته صدرنشینی به تازگی صدر جدول را از دست داده و برای باز پس‌گیری آن انگیزه‌های بالایی دارد.

منبع : مهر