سبقت ژاپن از عربستان در رده‌بندی پُرافتخارترین کشورهای لیگ قهرمانان آسیا/ الهلال همچنان یکه‌تازی می‌کند

سبقت ژاپن از عربستان در رده‌بندی پُرافتخارترین کشورهای لیگ قهرمانان آسیا/ الهلال همچنان یکه‌تازی می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، چهل‌ویکمین دوره معتبرترین تورنمنت فوتبال باشگاهی آسیا (از سال 2002 با نام لیگ قهرمانان آسیا) امروز (شنبه) با قهرمانی تیم اوراوا رد دایموندز ژاپن به پایان رسید.

الهلال عربستان که برای نهمین بار به فینال رقابت‌ها راه یافته بود، از کسب پنجمین قهرمانی خود در این مسابقات بازماند. الهلال در سال‌های 1991،‌ 2000، 2019 و 2021 جام قهرمانی بازی‌ها را بالای سر برد و همچنان پُرافتخارترین تیم آسیا محسوب می‌شود. اوراوا ردز هم که تجربه قهرمانی قاره کهن را در سال‌های 2007 و 2017 در کارنامه داشت، به سومین قهرمانی خود در بازی‌ها دست یافت تا در کنار پوهانگ استیلرز، دومین تیم پُرافتخار جام باشد.

تیم استقلال ایران در کنار سئونگنام، سوون سامسونگ، اولسان هیوندای و چونبوک هیوندای موتورز کره جنوبی، الاتحاد عربستان، مکابی تل‌آویو رژیم صهیونیستی، تای فارمرز بانک تایلند و گوانگژوی چین، توانسته‌اند دو مرتبه جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را فتح کنند. پاس با یک قهرمانی، پرسپولیس با دو نایب قهرمانی و سپاهان و ذوب‌آهن با یک نایب قهرمانی، سایر تیم‌های کشورمان هستند که طعم صعود به فینال لیگ قهرمانان را چشیده‌اند.

همچنین قهرمانی اوراوا ردز سبب شد ژاپن در جدول قهرمانی کشورها در لیگ قهرمانان آسیا، از عربستان سبقت بگیرند و در جایگاه دوم قرار بگیرند. کره جنوبی با 12 عنوان (سه قهرمانی پوهانگ استیلرز، دو قهرمانی سئونگنام، سوون سامسونگ، چونبوک هیوندای موتورز و اولسان هیوندای و یک قهرمانی بوسان ایپارک) همچنان پُرافتخارترین کشور در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا به شمار می‌رود.

رده‌بندی پُرافتخارترین کشورهای لیگ قهرمانان آسیا به شرح زیر است:

1- کره جنوبی: 12 قهرمانی و هفت نایب قهرمانی
2- ژاپن: هفت قهرمانی و چهار نایب قهرمانی
3- عربستان: شش قهرمانی و 9 نایب قهرمانی
4- ایران: سه قهرمانی و شش نایب قهرمانی
5- چین: سه قهرمانی و دو نایب قهرمانی
6- رژیم اشغالگر قدس: سه قهرمانی و یک نایب قهرمانی.

انتهای پیام/