سخنگوی فدراسیون کشتی: «دبیر» مشکلی برای ماندن در فدراسیون ندارد

سخنگوی فدراسیون کشتی: «دبیر» مشکلی برای ماندن در فدراسیون ندارد

به گزارش خبرنگار مهر، طبق دستور العمل لازم الاجرای دیوان عدالت اداری، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها به صورت همزمان نمی‌توانند در دستگاه‌های اجرایی حضور پیدا کنند.

بر اساس رأی شماره ۲۹۵۹ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با موضوع «حکم مقرر در ماده ۸ آئین‌نامه اجرایی تبصره ۲ ماده ۲۱ و ماده ۱۲۱ قانون مدیریت خدمات کشوری (موضوع تصویب‌نامه شماره ۲۰۴۶۱/۴۴۲۹۵ ۱۳۸۹/۱/۳۱ هیأت وزیران) در خصوص مأموریت کارمندان رسمی یا پیمانی دستگاه‌های اجرایی مستثنی شده در ماده ۱۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری و نیز مأموریت اعضای هیأت علمی رسمی یا پیمانی به دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مذکور، ابطال است.»

طبق این رای، نامه‌ای امروز از سوی رئیس فراکسیون فرهنگ عمومی به وزیر ورزش و جوانان ارسال شده مبنی بر اینکه فعالیت چند تن از روسای فدراسیون‌ها شامل تیروکمان، بدنسازی، کشتی، اسکی به دلیل اینکه رئیس این فدراسیون‌ها اعضای هیات علمی دانشگاه هستند، غیرقانونی است.

روز گذشته وزارت ورزش و جوانان زمان انتخابات فدراسیون کشتی ۲۲ تیرماه اعلام کرد و این در حالی است که علیرضا دبیر یکی از نامزدهای ریاست فدراسیون کشتی است.

محمد ابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی در واکنش به ریاست دبیر در فدراسیون کشتی باوجود این نامه به خبرنگار مهر گفت: این موضوع برای مسئولیت دبیر در فدراسیون کشتی مشکل ساز نخواهد شد و هیج مشکلی هم وجود ندارد. در گذشته دبیر هم به این موضوع اشاره کرده بود که اگر قرار باشد بین ریاست فدراسیون کشتی و تدریس در دانشگاه، یکی را انتخاب کند، قطعاً فدراسیون کشتی انتخاب او خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال پس با این شرایط دبیر از هیات علمی دانشگاه استعفا می‌دهد؟ گفت: این سوال شخصی است و من نمی‌توانم پاسخی به آن بدهم. دبیر به صراحت اعلام کرده در صورت نیاز به انتخاب از بین این دو، قطعاً انتخابش فدراسیون کشتی خواهد بود،.پس نتیجه می‌گیریم مشکلی وجود ندارد. تدریس او در دانشگاه ربطی به مسائل ورزش ندارد.

سخنگوی فدراسیون کشتی اظهار داشت: وقتی دبیر الان رئیس فدراسیون است یعنی مشکلی وجود ندارد. او فردی قانون‌مند و عدالت محور است و چون مشکلی نبوده تا الان در فدراسیون بوده است. از این بعد هم اگر قرار باشد بین فدراسیون و هیات علمی یک گزینه را انتخاب کند به صراحت گفته انتخابش کشتی است. من در حیطه دانشگاه نمی‌توانم اظهارنظر کنم، اما در مورد کشتی که نیم قرن در این رشته حضور دارم، این را می‌دانم که دبیر مشکلی برای ماندن در فدراسیون کشتی ندارد.