سردرگمی خریدار باشگاه قدیمی رشت/ سپیدرود دنبال جای امن

سردرگمی خریدار باشگاه قدیمی رشت/ سپیدرود دنبال جای امن

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتبال کشور در حالی جریان دارد که برخی باشگاه‌های قدیمی در آن حضور دارند و دنبال راه صعود به لیگ‌های بالاتر هستند.

سپیدرود رشت که در فصل هجدهم رقابت‌های لیگ برتر حضور داشت سراشیبی سقوط را از همان زمان آغاز کرد تا یکی از ریشه دارترین تیم‌های فوتبال استان گیلان به لیگ دسته اول و سپس مسابقات پایین‌تر راه پیدا کند.

همین موضوع باعث شد تا صحبت‌هایی درباره واگذاری این باشگاه مطرح شود تا علاوه بر حل مشکلات مالی و بدهی‌های گذشته بتواند مسیری را برای بازگشت به سطح اول فوتبال کشور پیدا کند.

شایعه فروش باشگاه سپیدرود رشت باعث شده بود تا مشتریان پر و پا قرص برای این تیم قدیمی شهر رشت پیدا شود تا جلساتی با مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان و هیأت فوتبال استان برگزار کنند.

سردرگمی خریدار باشگاه قدیمی رشت/ سپیدرود دنبال جای امن

با این حال خبری از پاسخ کتبی و رسمی از سوی این سازمان به مالک قدیمی باشگاه‌های گیلانی نیست.

داریوش نصیری مالک پیشین باشگاه داماش گیلان یکی از مشتریان جدی برای خرید باشگاه سپیدرود رشت بود که از طریق وکیل تام الاختیار خود جلساتی را با مسئولان ورزشی استان برگزار کرد اما همچنان منتظر پاسخ رسمی در این باره است.

«سیامک میرزاد» در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره مذاکره با مسئولان باشگاه سپیدرود رشت برای خرید امتیاز این تیم گفت: با مدیر کل ورزش استان و رئیس هیأت فوتبال استان جلسه داشتیم. در یکی از این جلسات آقای نوید مالک فعلی سپیدرود نیز حضور داشتند همان جا برای خرید امتیاز باشگاه توافق شفاهی داشتیم. مقرر شد باشگاه استعلام بدهی‌های جاری و گذشته خود را ظرف یک هفته بگیرد و هرگونه بدهی را به فدراسیون و اشخاص حقیقی و حقوقی پرداخت کنیم اما هیچ خبری از جانب آقایان با گذشت این همه مدت نشده است.

او افزود: همانطور که می‌دانید معامله امتیاز باشگاه فوتبال همیشه به صورت نقد نیست و تغییر و تحول به صورت‌های اعلان شده در قرارداد معامله می‌شود. توافق شفاهی صورت گرفت تا ظرف یک هفته لیست بدهی‌ها و استعلام از فدراسیون نیز در نظر گرفته شود. خواستیم با تعیین تکلیف این وضعیت به مشکل نخوریم و سپیدرود را از شر مشکلات خلاص کنیم پس از اینکه هیچ پاسخی دریافت نکردیم تصمیم به نامه نگاری با اداره کل ورزش و جوانان و رئیس هیأت فوتبال استان کردیم تا فقط پاسخ درخواست ما مبنی بر واگذاری امتیاز باشگاه سپیدرود رشت را بدهند اما باز هم هیچ خبری از این پاسخ نیست. رسمی وارد شدیم اما هنوز هیچ جوابی به ما داده نشده است.

میرزاد ادامه داد: ما امروز را هم منتظر ماندیم تا سپیدرود رشت و مسئولان استان پاسخ نامه‌های کتبی را بدهند اما همچنان خبری نیست. می‌خواهیم این مجموعه را کمک کنیم. آقای نصیری با توجه به علاقه‌ای که به فوتبال رشت دارد می‌خواهد کمک کند. همچنان منتظر پاسخ هستیم تا طبق آن اقدام کنیم.