سرمایه بانک مسکن ۲.۵ برابر شد

سرمایه بانک مسکن ۲.۵ برابر شد

گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بانک مسکن، نشست بررسی عملکرد بانک مسکن با حضور محمود شایان مدیر عامل بانک و سیدعباس حسینی معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصاد و دارایی و جمعی از مدیران و رؤسای بانک مسکن و وزارت اقتصاد برگزار شد.

محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن در نشست گزارش عملکرد بانک که در ساختمان مرکزی بانک مسکن برگزار شد، ضمن تبریک روز جانباز و میلاد امام حسین (ع)، توضیح داد: خوشبختانه به عنوان یک بانک تخصصی در بخش مسکن همه تکالیف ابلاغ شده در بودجه ۱۴۰۰ را اجرایی کرده‌ایم. همچنین در سال ۱۴۰۱ حدوداً ۲۰ درصد به سهم بخش مسکن افزوده شد که رقم ۳۶۰ هزار میلیارد تومان بود. این رقم بین ۲۷ بانک و مؤسسه از سوی بانک مرکزی تخصیص پیدا کرد.

وی افزود: دولت به مردم متعهد شده است که سالانه یک میلیون واحد در بخش مسکن تولید کند و از این میان ۲۱۰ هزار واحد به بانک مسکن ابلاغ شده است و در این ایام بیش از ۳۳۰ هزار نفر طی طرح نهضت ملی نزد بانک مسکن افتتاح حساب کرده‌اند و مبلغ قابل توجهی یعنی بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان به حساب بانک مسکن واریز کردند که از این مبلغ بیش از ۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در پروژه‌ها تزریق شده است. همچنین ۲,۲۰۰ میلیارد ریال نیز از منابع داخلی بانک به پروژه‌ها تزریق شده است. در جایی که سهم الشرکه مشتری پرداخت شده، نزدیک ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار میلیارد تومان توسط بانک پرداخت شده است.

مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر اینکه کارکنان این بانک تلاش زیادی کردند تا تسهیلات زیادی طی نهضت ملی مسکن بتواند پرداخت شود، گفت: خوشبختانه مقام عالی وزارت در خصوص افزایش سرمایه به ما کمک کردند و این مساله توان ما برای پرداخت تسهیلات را افزایش خواهد داد. از این رو در سال جاری با افزایش ۲۰۴ هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن از ۱۳۰ هزار میلیارد تومان به ۳۳۴ هزار میلیارد تومان رسیده است.

شایان خاطرنشان کرد: در سطح شعب کارکنان متخصص و متعهدی داریم که تفاهم‌نامه‌های خوبی برای جذب منابع امضا کرده‌اند. ما اعتقاد داریم هر رئیس شعبه یک مدیرعامل است. خوشبختانه سطح رضایتمندی از شعب ما بالا است و عملکرد بانک نشان می‌دهد در این امور موفق بوده‌ایم. از آنجا که مقام معظم رهبری نیز بارها بر لزوم تخصیص تسهیلات بدون ضامن به مردم و توجه به بخش مسکن تاکید داشتند، همه تلاش خود را خواهیم کرد.

منبع : مهر