سفیر جدید ایتالیا در کشورمان با امیرعبداللهیان دیدار کرد

سفیر جدید ایتالیا در کشورمان با امیرعبداللهیان دیدار کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، خانم پائولا آمادئی سفیر جدید ایتالیا در کشورمان در آغاز مأموریت دیپلماتیک خود در جمهوری اسلامی ایران عصر امروز شنبه با دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رونوشت استوار نامه خود را تسلیم کرد.

سفیر جدید ایتالیا در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه تاریخی مناسبات ایتالیا و ایران و نیز ریشه‌های غنی فرهنگ و تمدن دو کشور، برنامه خود را برای تعمیق و گسترش روابط دو جانبه تشریح کرد.

وی همچنین با اشاره به موضع اتحادیه اروپا براساس کنوانسیون‌های بین المللی در محکومیت حمله به بخش کنسولی سفارت کشورمان در دمشق، بر موضع کشورش در مخالفت با توسعه تنش و جنگ در منطقه و تعامل از طریق گفتگوی صریح و نیز نقش جمهوری اسلامی ایران بعنوان یکی از کنش گران اصلی برای تضمین ثبات و امنیت در منطقه تاکید کرد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز در دیدار ضمن آرزوی موفقیت برای خانم آماده ئی به عنوان سفیر جدید ایتالیا در تهران، به سوابق خوب و رو به رشد روابط دو کشور اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: ما هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با ایتالیا قائل نیستیم و امیدواریم در دوره جدید با قرار گرفتن روابط دو کشور در مسیر رو به جلو، شاهد توسعه و گسترش بیش از پیش روابط بین تهران و رم در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و تجاری، علمی و فناوری و فرهنگی باشیم.

امیرعبداللهیان همچنین تاکید کرد: رویکرد دولت جمهوری اسلامی ایران توسعه و گسترش با همه کشورهای جهان از جمله اروپا است.