سند تحول نقشه راه دولت می تواند مبنای برنامه هفتم توسعه باشد

سند تحول نقشه راه دولت می تواند مبنای برنامه هفتم توسعه باشد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه در جلسه هیئت دولت با تأکید بر اراده دولت سیزدهم بر تحول‌آفرینی در همه عرصه‌ها، خاطرنشان کرد: بنای ما از آغاز فعالیت این دولت بر این بوده که اقدمات‌مان در چارچوب یک برنامه جامع و نقشه راه انجام شود و روزمرگی‌ها بر اهداف کلان دولت، سایه نیندازد.

رئیسی، سند تحول دولت را کاربردی توصیف کرد و گفت: این سند با نگاهی کاملا کاربردی تنظیم شده و به هیچ عنوان یک سند کتابخانه‌ای نیست. در عین حال این سند به دلیل تطابق حداکثری با قوانین و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، این قابلیت را دارد که مبنای تهیه و تنظیم برنامه پنج ساله توسعه هفتم قرار بگیرد.

وی با اشاره به مأموریت معاونت حقوقی رئیس‌جمهور، برای تأمین زیرساخت‌های لازم جهت اجرای کامل سند، اظهار کرد: اراده دولت اجرای کامل این سند برای تحول‌آفرینی جدی در کشور است.

رئیسی در عین حال سند تحول دولت را یک سند قابل ارتقا و اصلاح دانست و تأکید کرد: در جلساتی که این ایام با گروه‌های نخبگانی برگزار می‌شود، همه صاحب‌نظران در سخنان‌شان به سند تحول استناد می‌کنند و پیشنهادات خوبی هم برای ارتقای این سند ارائه می‌دهند.

رئیس‌جمهور، در ابتدای این جلسه با تسلیت ایام شهادت مولی‌الموحدین حضرت علی (ع) و گرامیداشت لیالی قدر به فضائل شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان اشاره و مهم‌ترین آداب و اعمال امشب را دعا برای فرج و ظهور امام عصر(عج) و کسب معرفت نسبت به اهل بیت(ع) عنوان کرد.

منبع : مهر