سکوت دربرابر اقدامات تجاوزکارانه صهیونیست‌ها درسوریه تاسف‌بار است

سکوت دربرابر اقدامات تجاوزکارانه صهیونیست‌ها درسوریه تاسف‌بار است

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایندگان کشورهای جمهوری اسلامی ایران، روسیه و ترکیه و سازمان ملل متحد در نشستی مشترک در پایان هشتمین دور گفتگوهای کمیته قانون اساسی سوریه، نتایج آن را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

گییر پترسون نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در این نشست، ضمن تشکر از همکاری و حمایت‌های سه کشور ضامن در روند آستانه از ادامه فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه به نمایندگان ارشد ایران، روسیه و ترکیه گزارشی از این دور از گفتگوهای سوری – سوری در قالب کمیته قانون اساسی ارائه داد.

وی اظهار داشت: فضای مثبتی بر این دور از مذاکرات حاکم بود که بسیار دلگرم کننده است و راه را برای رسیدن به نتایج بهتری در آینده هموار خواهد کرد.

دیپلمات‌های ارشد سه کشور ضامن، ضمن تشریح دیدگاه‌های خود در قبال تحولات سوریه، نگرانی خود را از افزایش مشکلات مردم این کشور ابراز کردند.

علی‌اصغر خاجی در این نشست ضمن انتقاد از غرب بخاطر اعمال تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی علیه مردم سوریه و مشروط کردن بازسازی این کشور به حل و فصل سیاسی، افزایش اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی و حمله به زیرساخت‌های سوریه و مکان‌های غیر نظامی را محکوم و سکوت مجامع بین‌المللی در قبال این تجاوزات را تاسف‌بار توصیف کرد.

خاطر نشان می‌سازد کمیته قانون اساسی سوریه مرکب از ۱۵۰ عضو از طرف دولت، مخالفین و جامعه مدنی بطور مساوی است که در هر نشست، کمیته کوچک‌تری با عضویت ۱۵ نفر از هر طرف، برگزار می‌شود که در این نشست توافق کردند جلسه بعدی در اواخر ماه ژوئیه (کمتر از دو ماه دیگر) در ژنو برگزار شود.

پیش از این نشست چهارجانبه، نمایندگان ارشد سه کشور ضامن در روند آستانه با هم گفتگو کردند.

منبع : مهر