شایعه انحلال شورای شهر آبادان تکذیب شد

شایعه انحلال شورای شهر آبادان تکذیب شد

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز سروری بعد از ظهر امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای بررسی شرایط فنی ساختمان متروپل به آبادان سفر کردیم تا به اشتباهات و سوءاستفاده‌هایی که در ساخت این ساختمان انجام شده است، رسیدگی کنیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها با تاکید بر اینکه ریزش متروپل حاکی از ضعف ناظران است، افزود: البته مشکل نظارت فنی بر ساختمان‌ها در کشور وجود دارد.

وی تاکید کرد: علت ریزش متروپل به صورت فنی بررسی خواهد شد و تلاش خواهیم کرد تا در نشست مشترکی با سازمان نظام مهندسی و شورای عالی استان‌ها از تکرار چنین حوادث ناگواری در کشور جلوگیری کنیم.

وی بیان کرد: در ریزش متروپل مجموعه عظیمی از تخلفات رخ داده و قطعاً این ساختمان در بخش‌های طراحی، نظارتی و اجرایی با مشکلاتی مواجه بوده است.

رئیس شورای عالی استان‌ها افزود: یکی دیگر از علل ریزش این ساختمان متروپل نبود گزارش ناظران بود که می‌توان در شبکه مقصران این اتفاق تلخ این مسئله را مطرح کرد.

وی با رد شایعه انحلال شورای شهر آبادان گفت: بحث انحلال شورای شهر مبتنی بر یک فرآیند قانونی است و در وهله نخست باید اثبات شود که شورای شهر در این اتفاق مقصر بوده است.

منبع : مهر