شرایط تحصیل رشته های زیبایی در کانادا

شرایط تحصیل رشته های زیبایی در کانادا

به طور کلی حرفه آرایشگری شغلی پر سود و پردرآمد محسوب می شود. به طوری که میانگین درآمد یک آرایشگر در کانادا ساعتی 16 دلار اعلام شده است. در کشور هایی مانند کانادا که شرایط و نحوه زندگی مردم آنجا باعث شده است تقاضای بیشتری برای این گونه خدمات وجود داشته باشد. همانطور که می دانید کانادا کشوری بسیار مناسب برای تحصیل، کار و فعالیت اقتصادی است و افراد زیادی از سراسر دنیا برای کسب و کار و یا تحصیل به آنجا مهاجرت می کنند. در ادامه این مطلب شرایط تحصیل در رشته های زیبایی در کانادا را برایتان شرح خواهیم داد. چنانچه شما نیز از آن دسته افرادی هستید که قصد مهاجرت به کانادا برای تحصیل در رشته های زیبایی را دارید، خواندن این مطلب را در سایت بر و رو از دست ندهید.

چنانچه شما دارای مدرک فنی و حرفه ای آرایشگری در ایران هستید و همچنین سابقه کار در آرایشگاه ها را به مدت طولانی دارید، بسیار راحت می توانید به این کشور مهاجرت کنید. تقاضا برای شغل آرایشگری در سراسر این کشور به خصوص شهر هایی مانند بریتیش کلمبیا و کبک بسیار بالا بوده و آرایشگری به عنوان یک شغل در لیست شغل های ملی این کشور ثبت شده است. باید مدرک فنی و حرفه ای خود به همراه سابقه کار خود که به تایید و امضاء کارفرما در آمده است را ترجمه کرده و به کانادا بفرستید. بعد از تایید و امتحان گرفتن از شما هم به صورت عملی و هم تئوری، برای مهاجرت و فعالیت اقتصادی در زمینه آرایشگری به آن کشور انتخاب می شوید. اما اگر سابقه ای در این زمینه نداشته باشد، بعد از رفتن به کانادا باید در مدارسی مانند yorkdale adult learning center ثبت نام کرده و دوره های آموزشی خود را در آنجا سپری کنید. این مدارس هزینه کمتری نسبت به مراکز خصوصی آموزش آرایشگری در کانادا داشته ولی باید حتما به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. شما می توانید برای این که هزینه کمتری را متقبل شوید، دوره های بین المللی آرایشگری را در ایران بگذرانید و بعد از گرفتن مدارک این دوره ها اقدام به رفتن به کانادا کنید.

شرح وظایف آرایشگران در کانادا

برای آن که بتوانید به عنوان یک آرایشگر به این کشور مهاجرت مرده و در آنجا فعالیت کاری خود را آغاز کنید، علاوه بر سرمایه اولیه باید برخی از کارهای اولیه را بلد باشید. یعنی باید حداقل مهارت هایی را داشته باشید تا بتوانید به عنوان یک آرایشگر در کشور کانادا شناخته شوید. این مهارت ها عبارتند از:

•        کوتاه کردن موها

•        آرایش و فرم دادن به موها

•        رنگ کردن مو

•        فر کردن مو

•        صاف کردن مو

•        هایلایت و مش موها

•        نصب اکستنشن موها و انواع کلاه گیس ها

•        رعایت نکات بهداشتی

•        میکاپ یا آرایش صورت

•        خدماتی که مربوط به دست و صورت می شوند.

این ها حداقل مهارت هایی هستند که باید برای رفتن به کشور کانادا یاد گرفته باشید و به صورت تقریبا حرفه ای انجام دهید.

کسب امتیاز برای رفتن به کانادا

برای آن که بتوانید به عنوان آرایشگر به کانادا بروید، باید امتیاز های لازم را کسب کنید. اولین و مهمترین قدم برای کسب امتیاز، شرکت در سیستم جامع رتبه بندی کانادا می باشد. در این سیستم سن، صلاحیت ها، مهارت ها، میزان تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی، دارا بودن سابقه کاری، شرایط همسر و غیره را بررسی کرده و به نسبت آن ها به شما امتیاز می دهند. حداقل امتیاز کسب شده در این سیستم باید 67 امتیاز باشد. اگر این امتیاز را کسب کنید، دعوتنامه ای توسط اداره مهاجرت کانادا برایتان ارسال خواهد شد. بعد از آن 60 روز فرصت دارید تا درخواست رسمی برای رفتن به کانادا را مطرح و ارائه کنید. نکته مهم این است که پروفایل شما در این سیستم تنها یک سال اعتبار دارد. پس باید در محدوده این زمان نسبت به انجام کارهای قانونی و رسمی اقدام کنید. در صورتی که از نظر مالی مشکلی نداشته باشید و به اصطلاح تمکن مالی داشته باشید، می توانید از طریق خرید بیزینس مانند فعالیت های کارآفرینی، خرید آرایشگاه و یا ثبت شرکت زیبایی به این کشور مهاجرت کنید.

الزامات تحصیل در رشته های زیبایی در کانادا

حداقل شرایط برای ورود به کالج زیبایی در کانادا این است که شما باید حداقل 16 سال سن داشته و همچنین مدرک فارغ التحصیلی از دبیرستان را داشته باشید. برای ورود به کالج زیبایی باید دارا بودن این دو شرایط را ثابت کنید. ثابت کردن این دو شرط از طریق تاییدیه از طرف کشور خودتان انجام خواهد شد. سایر شرایط ثبت نام در هر کدام از کالج های زیبایی متفاوت است. به عنوان مثال برخی از کالج ها از شما مقاله های نوشته شده در مورد رشته مورد علاقه تان توسط خودتان را می خواهند و یا برخی دیگر از شما آزمون استعداد می گیرند. چنانچه بخواهید از کمک های مالی کالج استفاده کنید، شاید نیاز باشد فرم های مالیاتی خود یا خانواده تان را به آن ها بدهید. هزینه تحصیل در رشته های زیبایی در این کشور بسیار مناسب و ارزان است. به عنوان نمونه شما با هزینه تقریبی 13350 تا 16550 دلار می توانید در رشته گریم و کوتاهی مو فارغ التحصیل شوید. همانطور که قبلا اشاره کردیم کانادا کشوری است که به دلیل نوع زندگی مردم در آن جا نیاز به آرایشگران زیادی دارد و شما برای انجام کارهای آرایشگری در همه ایالت های کانادا نیاز به مجوز رسمی دارید. کسانی که می خواهند این کار را در این کشور انجام دهند باید حداقل مدرک دیپلم از کالج های آرایشگری و حداقل 16 سال سن داشته باشند. همچنین باید از روابط بین فردی و اجتماعی عالی برخوردار باشند. یک آرایشگر در کشور کانادا می تواند در محیط های مختلفی فعالیت کند. مثلا به عنوان کارمند در فروشگاه های زیبایی، استراحتگاه های تعطیلات، هتل ها و غیره کار کند و یا در راهروهای آرایش در فروشگاه های بزرگ و سوپر فروشگاه های تک جنسیتی مشغول به فعالیت باشد. با این حال یک آرایشگر می تواند با افزایش سطح مهارت و تجربه خود و همچنین با افزایش سطح تحصیلات خود در زمینه های مختلف آرایشگری سطح درآمد خود را ارتقا داده و موقعیت شغلی مناسبی برای خود به وجود بیاورد.