صدور ۳۱۳ هزار و ۴۱۰ مجوز بدون کاغذ و حضور فیزیکی

صدور ۳۱۳ هزار و ۴۱۰ مجوز بدون کاغذ و حضور فیزیکی

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی، از فروردین ماه سال گذشته تا ۱۵ اردیبهشت امسال ۸۴۴ هزار و ۵۶۶ درخواست صدور مجوز در درگاه ملی مجوزهای کشور ثبت شده است که از این تعداد ۳۱۳ هزار و ۴۱۰ متقاضی موفق به دریافت مجوز از همین طریق شده‌اند.

همچنین ۴۰۸ هزار و ۲۲۲ درخواست بررسی و رد شده است و ۱۱۹ هزار و ۷۹۱ درخواست در دست بررسی است و بررسی ۸۳ هزار و ۷۷۲ درخواست صدور مجوز با تأخیر مواجه شده است و به این ترتیب شاخص کل پاسخگویی به ۹۰.۱ درصد در درگاه ملی مجوزها رسیده است.

مجموعاً تا این تاریخ ۴۵۶۱ عنوان مجوز به درگاه ملی مجوزها متصل شده که ۹۶.۸ درصد مجوزهای کسب و کار را شامل می‌شود.

صندوق نوآوری، سازمان انرژی اتمی، سازمان محیط زیست، اتاق بازرگانی و وزارت نیرو شاخص پاسخگویی به موقع ۱۰۰ درصد را حائز شده‌اند و هیچ تأخیری در بررسی درخواست‌ها نداشتند.

سازمان نظام مهندسی ساختمان، کارشناسان رسمی دادگستری، جامعه حسابداران رسمی، سازمان اداری و استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و قوه قضائیه هیچ‌گونه مجوزی از طریق درگاه صادر نکرده‌اند.

سازمان نظام مهندسی ساختمان یک عنوان مجوز، کارشناسان رسمی دادگستری یک عنوان، جامعه حسابداران رسمی ۳ عنوان، سازمان اداری و استخدامی ۴ عنوان، سازمان برنامه و بودجه ۵ عنوان و قوه قضائیه ۲۳ عنوان مجوز متصل به درگاه ملی مجوزها دارند.

وزارت کشور، سازمان نظام پزشکی، جامعه مشاوران مالیاتی و شهرداری‌های کلان شهرها هم صدور مجوز از درگاه نداشته‌اند هرچند که درخواست‌های ثبت شده‌ای برای آنها در درگاه موجود است.

250.jpg