صعود مستقیم علی آقا میرزایی و نبی رضایی به فینال انتخابی المپیک

صعود مستقیم علی آقا میرزایی و نبی رضایی به فینال انتخابی المپیک

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه سومین روز از مسابقات قایقرانی آبهای آرام قهرمانی آسیا و انتخابی قاره‌ای المپیک در توکیوی ژاپن امروز شنبه اول اردیبهشت ماه علی آقا میرزایی المپین دوره قبل کشورمان در ماده کایاک به طور مستقیم از مرحله مقدماتی راهی فینال این بازیها شد. همین طور نبی رضایی قایقران جوان ایران هم به طور مستقیم جواز حضور در فینال این بازیها را کسبب کرد.

علی آقامیرزایی در گروه دوم مرحله مقدماتی کایاک ۱۰۰۰ متر مردان در رقابت با حریفانی از قزاقستان، چین‌تایپه، هنگ‌کنگ، ازبکستان، سنگاپور و هند با زمان ۳:۳۸.۸۷۶ دقیقه به عنوان قایق اول از خط عبور کرد و مستقیماً به فینال این مسابقات صعود کرد. در این رقابت نمایندگان قزاقستان و ازبکستان دوم و سوم شدند.

در ادامه مسابقات امرو نبی رضایی در گروه دوم مقدماتی کانوی ۱۰۰۰ متر مردان در رقابت با حریفانی از تاجیکستان، کره، ازبکستان، هند و تایلند با زمان ۴:۰۰.۳۴۷ دقیقه به عنوان قایق اول از خط عبور کرد و مستقیماً به فینال این مسابقات صعود کرد. در این رقابت نمایندگان ازبکستان و کره دوم و سوم شدند

فینال این دو ماده صبح فردا یکشنبه دوم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود و نفرات اول و دوم صاحب سهمیه حضور در بازیهای المپیک ۲۰۲۴ پاریس می شوند.

علی آقامیرزایی در ماده کایاک مسافت ۲۰۰ متر صاحب گردن آویز برنز شد. این ماده المپیکی نمی باشد. پاروزن کشورمان در دوره قبل بازیهای المپیک نیز در ماده هزار متر کایاک حضور داشت.

مسابقات قایقرانی آبهای آرام قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک فردا به پایان می رسد.