صعود پومسه روهای ایران به مرحله نهایی چالش جهانی

صعود پومسه روهای ایران به مرحله نهایی چالش جهانی

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، در چارچوب مرحله نیمه نهایی رقابتهای پومسه آنلاین چالش جهانی و از میان شش نماینده تیم مردان ایران ۵ تکواندوکار به مرحله نهایی صعود کردند. علی نادعلی در رده سنی ۳۱ تا ۴۰ سال با کسب امتیاز ۷.۲ و ایستادن در جایگاه سوم، داود رسولی زاده در رده سنی ۴۱ تا ۵۰ سال با امتیاز ۶.۷۵ و رتبه ششم، علی برزگری در رده سنی ۵۱ تا ۶۰ با امتیاز ۶.۸۷ رتبه چهارم، مرتضی استکی در رده سنی ۶۱ تا ۶۵ با امتیاز ۶.۹۵ و رتبه دوم و در پومسه ابداعی بالای ۱۸ سال محمد امین گماریان با امتیاز ۶.۷۸ و رتبه ششم به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

ضمن اینکه در رده سنی ۱۸ تا ۳۰ حمید نظری با کسب رتبه نهم از صعود به فینال باز ماند. همچنین قربان دلشاد در رده سنی بالای ۶۵ سال نیز به دلیل تعداد شرکت کنندگان به صورت مستقیم راهی فینال شده بود.

در بخش زنان نیز تیم ایران ۵ تکواندوکار داشت که فاطمه ستوده به دلیل آسیب دیدگی در این مرحله شرکت نداشت و چهار نفر دیگر صعود کردند. زینب طغیانی در رده زیر ۳۰ سال با امتیاز ۷.۴۰ همانند دوره مقدماتی رتبه نخست را کسب کرد و راهی مرحله نهایی شد. ضمن اینکه آتوسا فرهمند در رده سنی زیر ۴۰ سال با امتیاز ۷.۰۷ و رتبه چهارم، مریم بهزاد در رده سنی زیر ۵۰ سال با امتیاز ۶.۸۵ و رتبه پنجم، رها میربزرگی در رده سنی زیر ۶۰ سال با امتیاز ۶.۱۵ و رتبه هشتم جواز حضور در مرحله نهایی را کسب کردند. ضمن اینکه سکینه هوشنگی در رده سنی زیر ب ۶۵ سال نیز به دلیل تعداد شرکت کنندگان به صورت مستقیم راهی فینال شده بود.

مرحله نهایی این مسابقات ۲۱ فروردین ماه آغاز می‌شود و زینب طغیانی، آتوسا فرهمند، مریم بهزاد، رها میربزرگی و سکینه هوشنگی در بخش بانوان، داود رسولی زاده، علی نادعلی، علی برزگری، مرتضی استکی، محمد امین گواریان به همراه قربان دلشاد برای کسب مدال تلاش خواهند کرد.

منبع : مهر