ضرورت ایمنی‌زایی جامعه واکسیناسیون ۸۵ درصدی است

ضرورت ایمنی‌زایی جامعه واکسیناسیون ۸۵ درصدی است

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زالی عصر دوشنبه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه ۳۵ درصد از دانش آموزان هنوز دُز اول واکسن را دریافت نکرده‌اند اظهار داشت: در خصوص بازگشایی مدارس شرط اول ایجاد شناسنامه بهداشتی است.

زالی با بیان اینکه سرانه و منابع آموزش و پرورش استان تهران برای بازگشایی مدارس مکفی نیست، افزود: سرانه تخصص یافته به مدارس تهران به لحاظ لجستیک و تجهیزات در زمینه بهداشت برای تهیه شوینده‌ها و موارد دیگر مکفی نیست و باید در سرجمع اعتبارات یک سرانه و بسته متفاوت جداگانه‌ای در نظر گرفته شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران بیان داشت: برای ایمنی‌زایی نیازمند واکسیناسیون ۸۵ درصدی در جامعه هستیم در آغاز روند واکسیناسیون ۳۰ درصد واکسیناسیون روزانه را دوز دوم به خود اختصاص می‌داد که در حال حاضر این رقم به ۶۰ تا ۷۰ درصد می‌رسد.

وی در خصوص برگزاری مراسم ۱۳ آبان نیز عنوان داشت: قطعاً بدون شک جهت برگزاری هر تجمعی باید رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در دستو ر کار باشد و برای برگزاری مراسم ۱۳ آبان نیز به شیوه‌نامه‌ای هشت صفحه‌ای مراسم عاشورا مراجعه خواهیم کرد و در این مورد باید یک هفته قبل از برگزاری مراسم ارزیابی‌های لازم صورت بگیرد چرا که ممکن است شرایط در فاصله یک هفته‌ای برگزاری این مراسم کاملاً تغییر کند.

زالی اظهار داشت: هم اکنون امکان مراجعه به مراکز محله محور برای دریافت واکسن موجود است و برخی از مراکز نیز برای راه‌اندازی بخش مستقل واکسیناسیون دانش‌آموزی اعلام آمادگی کرده‌اند.

منبع : مهر