ظهور یک آزادکار جوان در جمع مدعیان وزن ۹۷ کیلوگرم

ظهور یک آزادکار جوان در جمع مدعیان وزن ۹۷ کیلوگرم

به گزارش خبرنگار مهر، چندی پیش رقابت‌های قهرمانی کشتی امیدهای جهان به میزبانی صربستان برگزار شد که تیم کشتی آزاد زیر ۲۳ کشورمان با کسب یک مدال طلا، ۲ نقره و ۵ مدال برنز عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد.

تک مدال طلای تیم ایران در این مسابقات را امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۷ کیلوگرم کسب کرد که نشان داد یکی از مدعیان تازه وارد این وزن در رده بزرگسالان خواهد بود و همچنان می‌تواند در این وزن برای کشتی ایران افتخار کسب کند. او در رقابت‌های قهرمانی امیدهای جهان ابتدا واسیل پولیوچنکا از بلاروس را با نتیجه ۵ بر صفر را مغلوب کرد و سپس زوریکو اورتاشویلی از گرجستان را با نتیجه ۵ بر ۳ شکست داد. در ادامه موفق شد با نتیجه ۹ بر صفر جاناتان آیلو از آمریکا را از پیش رو بردارد به فینال برسد که در این دیدار هم رادو لیفتر از مولداوی را با نتیجه ۷ بر ۳ مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

امیرعلی آذرپیرا با کسب مدال طلای امیدهای جهان توانست به جمع مدعیان وزن ۹۷ کیلوگرم بزرگسالان ملحق شود. وزنی که مدعیانی همچون علیرضا کریمی، علی شعبانی، محمدحسین محمدیان و مجتبی گلیج در آن حضور دارند و رسیدن به دوبنده تیم ملی در این وزن کار دشواری است.

در همین راستا امیرعلی آذرپیرا که حالا خود را در کنار مدال داران نامدار وزن ۹۷ کیلوگرم می بیند گفت: با مدال طلایی که در صربستان بدست آوردم به جمع مدعیان تیم ملی بزرگسالان راه یافتم و هدفم کسب دوبنده تیم ملی است. البته وزن من کمتر از مدعیان است و نسبت به حریفان خودم سبک تر هستم، اما به هر حال سعی کردم در رقابت‌های امیدهای جهان عملکرد مطلوبی داشته باشم.

وی در مورد کشتی‌های خود در جهانی صربستان گفت: این مسابقات سطح خوبی داشت که من توانستم با پیروزی در ۵ مبارزه به مدال طلا دست یابم. حریفان خوبی را از پیش رو برداشتم اما در دیدار فینال با یک کشتی معمولی توانستم حریف خود را از کشور مولداوی را مغلوب کنم.

آذرپیرا در پایان به کسب عنوان نایب قهرمانی تیم ایران اشاره کرد و گفت: تمامی بچه‌ها تیم همدل بودیم تا بتوانیم به عنوان قهرمانی این مسابقات برسیم، اما برخی اوقات اتفاقاتی رخ می‌دهد که ما را از هدف اصلی دور می‌کند. مطمئناً تیم ما شایسته قهرمانی بود و می‌توانستیم با کمی شانس و تلاش بیشتر در سکوی نخست امیدهای جهان قرار گیریم.

منبع : مهر