عاشورزاده و بخشی نمایندگان ایران در روز پایانی

عاشورزاده و بخشی نمایندگان ایران در روز پایانی

به گزارش خبرنگار مهر، این دوره از مسابقات که از جمعه سوم تیرماه در شهر چانچئون کره جنوبی آغاز شد، فردا دوشنبه ششم تیرماه با برگزاری مبارزات اوزان ۶۳- و ۸۰- کیلوگرم مردان، ۶۷- کیلوگرم زنان به پایان می‌رسد که تیم زنان ایران نماینده‌ای ندارد و در بخش مردان هم فرزان عاشورزاده و امیرمحمد بخشی از تیم کشورمان به دیدار رقبای خود می‌روند.

در وزن ۶۳- کیلوگرم مردان که ۱۹ تکواندوکار حضور دارند، فرزان عاشورزاده دور نخست به دیدار «لینگ یوشوایی» از چین می‌رود و در صورت برتری به مصاف یکی از تکواندوکاران هنگ کنگ، کویت یا ازبکستان می‌رود.

امیرمحمد بخشی هم در وزن ۸۰- کیلوگرم ابتدا «رامش حسینی» از افغانستان را پیش رو دارد و در صورت برتری به دیدار برنده پاکستان و کره جنوبی می‌رود. در این وزن ۱۳ تکواندوکار ثبت نام کرده اند.

تیم ملی تکواندو ایران تا پایان روز سوم این دوره از رقابت‌ها موفق به کسب سه طلا، پنج نقره و دو برنز شده است. است. ناهید کیانی، زهرا پوراسماعیل و اکرم خدابنده سه طلا، میرهاشم حسینی، مهدی حاج موسایی، مبینا نعمت زاده، نسترن ولی زاده و علی نادعلیان پنج مدال نقره، زهرا شیدایی و دانیال بزرگی نیز ۲ مدال برنز باری کشورمان کسب کرده اند.

رقابتهای تکواندو قهرمانی آسیا با حضور ۲۹۹ تکواندوکار از ۳۴ کشور در کره جنوبی جریان دارد.

منبع : مهر