عرضه محدود خودرو را گران کرد/پراید 156 میلیون تومان شد

عرضه محدود خودرو را گران کرد/پراید 156 میلیون تومان شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار خودرو طی دو روز اخیر، شاهد افزایش قیمت‌ها در انواع محصولات داخلی بوده است. به اعتقاد فروشندگان خودرو با وجود تمام صحبت‌ها مبنی بر افزایش عرضه خودرو در بازار این موضوع محقق نشده و کاهش عرضه خودروهای صفر عاملی شده تا قیمت‌ها در بازار روند افزایشی داشته باشند.

فعالان بازار کمبود عرضه خودروی صفر در بازار را مهمترین عامل افزایش قیمت‌ها می‌دانند چرا که نرخ دلار این هفته نسبت به هفته گذشته شاهد جهش قیمتی نبود و سایر مولفه‌ها نیز تغییراتی بر بازار خودرو به وجود نیاورده‌اند.  به نظر می رسد درحال حاضر مهمترین مقصر افزایش قیمتها شرکتهای خودروساز هستند چراکه مشکلات آنها در تکمیل خودروهای ناقص و تاخیر در عرضه خودرو عاملی شده تا بازار با کمبود خودروی صفر روبرو باشد. 

درحال حاضر، پراید ۱۱۱ با رشد ۲ میلیون تومانی با قیمت  156 تومان، تیبا2 با رشد یک میلیون تومانی با قیمت 163 میلیون تومان، تیبا صندوقدار با رشد یک میلیون تومانی با قیمت 151 میلیون تومان، کوئیک دنده ای 174 میلیون تومان، کوئیک اتوماتیک پلاس 237 میلیون تومان، پراید 132 با رشد 1 میلیون تومانی با قیمت 133 میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

  خودرو , قیمت خودرو ,

همچنین سمند ال ایکس با رشد ۲ میلیون تومانی با قیمت ۲۴۷ میلیون تومان، سمند ای اف سون با رشد ۲ میلیون تومانی با قیمت ۲۵۶ میلیون تومان و پژو ۴۰۵ جی ال ایکس با رشد۱ میلیون تومانی ۲۳۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. 

در بازار امروز خودرو، پژو پارس نیز شاهد افزایش قیمت بوده است که به نحوی قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته ۲ میلیون افزایش و به ۲۹۱ میلیون تومان رسیده است. علاوه براین پژوه ۲۰۶ تیپ ۲ با افزایش ۲ میلیون تومانی با قیمت ۲۵۰ میلیون تومان، پژو 206 تیپ 5با افزایش 1 میلیون تومانی با قیمت 293 میلیون تومان، پژو 206 صندوقدار با افزیش یک  میلیون تومانی با قیمت 290 میلیون تومان، پژو 2008 با قیمت 952 میلیون تومان و دنا با رشد 2 میلیون تومانی با قیمت 331 میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/ 

منبع : تسنیم