علامه «حسن‌زاده آملی» از سرمایه‌ها گرانبهای جهان اسلام بود

علامه «حسن‌زاده آملی» از سرمایه‌ها گرانبهای جهان اسلام بود

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی ارتحال علامه حسن زاده آملی را تسلیت گفت.

متن کامل پیام او به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملایکه الاتخافوا و لا تحزنوا

ارتحال حضرت علامه، آیت الله آقای حسن‌زاده آملی رضوان الله تعالی علیه، موجب تاسف و تاثر عمیق اینجانب گردید.

علامه فقید مرحوم آیت الله حسن‌زاده آملی، عارف و فیلسوف برجسته و کم نظیر عصر ما و از سرمایه‌ها و افتخارات گرانبهای جهان اسلام بودند که عمر باسعادت و پر برکت خویش را در خدمت به اسلام ناب و انقلاب و حوزه‌های علمیه و ترویج فرهنگ اسلام و معارف اهل بیت عصمت و طهارت سلام الله علیهم اجمعین صرف نمودند و پس از عمری مجاهدت و برجای گذاردن آثار متنوع گرانبها و ماندگار علمی و توحیدی و تربیت شاگردان بسیار، به لقاءالله پیوستند.

ایشان از زمره آن اولیا الهی بودند که بهجت اتصال به مبدا نور، دنیا را در مقابل دیدگانشان کوچک کرده بود. راز پرداختن به معرفت شهودی نفس و آشنا ساختن تشنگان معارف الهی با این حقیقت عظیم نیز همین بوده است.

اهل الله با گفتن ربنا الله با تمام وجود، و استقامت در این راه، محل نزول ملایکه و بشارت‌های آنان می‌گردند: طوبی لهم ثم طوبی لهم.

اینجانب این ضایعه مولمه را به محضرحضرت، ولی عصر ارواحنا له‌الفداء، مقام معظم رهبری مدظله العالی، مراجع عظام، حوزه‌های علمیه، جهان اسلام، ملت شریف ایران خصوصاً مردم شهیدپرور خطه مازندران و دارالمومنین شهرستان آمل، ارادتمندان، شاگردان و بستگان خصوصاً بیت مکرم تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نمایم.

صادق آملی لاریجانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام

منبع : مهر