علی‌آبادی: کسب مدال طلا در سنگین وزن بسیار با ارزش است

علی‌آبادی: کسب مدال طلا در سنگین وزن بسیار با ارزش است

به گزارش خبرگزاری مهر، رحیم علی آبادی دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان در کشتی فرنگی در مورد عملکرد تیم ملی گفت: با توجه به جوانگرایی خوبی که در تیم کشتی فرنگی صورت گرفت، عملکرد قابل قبولی بدست آمد و اعتقاد دارم که همه برای کسب این نتیجه از جان و دل مایه گذاشتند.

وی تصریح کرد: باید توجه ویژه ای به مربیان این کشتی گیران که صاحب مدال شده اند، شود و فدراسیون با ارائه مشوق‌هایی، به آنها برای کار بیشتر سازندگی در باشگاه‌ها انگیزه دهد.

دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی با تمجید از عملکرد محمد بنا گفت: محمد بنا بعنوان یک کُچ و سرمربی در کار خود خبره است و در این کار کارکشته شده، به هرحال کسی که در کوچ کشتی گیران می‌نشیند باید تمامی جوانب را در نظر گرفته و این یکی از رموز موفقیت کار است.

این پیشکسوت گرانقدر کشتی با اشاره به پیشرفت کشتی در استان‌های مازندران و فارس اظهار داشت: خوشبختانه مدال‌هایی که کسب شده همه از استان‌های مازندران و فارس بود ولی ما در گذشته مدال آوران خوبی از استان خوزستان داشتیم که به نظرم کشتی در این استان کم رنگ شده، ضمن اینکه تهران با ۱۱ میلیون جمعیت نباید حقش یک مدال برنز باشد.

وی اظهار داشت: جا دارد یک تبریک ویژه به دلیل کسب مدال طلا در سنگین وزن کشتی فرنگی که برای اولین بار در تاریخ ایران بدست آمد بگویم و کسب این مدال واقعاً ارزشمند است.

علی آبادی تصریح کرد: البته آقای دبیر پیشرفت کشتی در این استان‌ها را باید به فال نیک بگیرد و باید تلاش خود را انجام دهد تا کشتی در سایر استان‌ها نیز فعال شود.

وی ادامه داد: با این نتایجی که به دست آمد و افتخارآفرینی کشتی گیران، امیدوارم که پس از رفع کرونا ورودی خوبی به باشگاه‌های کشتی داشته باشیم.

علی آبادی با تقدیر از عملکرد فدراسیون کشتی در راه اندازی کمپ تیم‌های ملی گفت: فدراسیون در شرایط کرونا دو خانه کشتی مجهز را در اختیار ملی پوشان قرار داد و کشتی گیران توانستند در شرایط بسیار ایمن و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با امکانات بسیار خوب و آرامش به کار خود ادامه دهند که این خود یکی از رموز موفقیت و بدست آوردن نتایج درخشان در رقابت‌های جهانی نروژ بود.

وی ادامه داد: در گذشته به دلیل نبود امکانات اردوها در مقاطع بسیار کم برگزار می‌شد و کشتی گیران از لحاظ تغذیه نیز آنطور که باید امکانات لازم را نداشتند اما در حال حاضر دکتر امیرساسان مانند پروانه گرد کشتی گیران می چرخد و همه چیز برای ملی پوشان مهیا است.

این پیشکسوت کشتی فرنگی ایران در پایان خاطرنشان کرد: قطعاً نتایج درخشان کشتی گیران در رقابت‌های جهانی نروژ باعث خوشحالی مردم و همچنین جامعه کشتی شد و جا دارد که مسئولان ورزش کشور نگاه ویژه ای به این رشته ملی، مذهبی، سنتی که ورزش اول کشور و پرافتخارترین رشته ورزشی ایران در رقابت‌های المپیک، بازی‌های آسیایی و جهانی محسوب می‌شود داشته باشند.

منبع : مهر