علی آرزومندی: مهرام چالش سختی در نیمه نهایی لیگ بسکتبال دارد

علی آرزومندی: مهرام چالش سختی در نیمه نهایی لیگ بسکتبال دارد

به گزارش خبرنگار مهر، در جریان رقابت های مرحله یک چهارم نهایی لیگ برتر بسکتبال، تیم مهرام طی چهار دیدار به مصاف مس کرمان رفت و در سه بازی موفق به کسب پیروزی شد. این مرحله از مسابقات به صورت ۳ از ۵ بود. بدین ترتیب مهرام به مرحله نیمه نهایی صعود کرد و حریف شهرداری گرگان مدافع عنوان قهرمانی در این مرحله شد.

علی آرزومندی سرمربی تیم بسکتبال مهرام در گفت و گو با خبرنگار در مورد حضور تیمش در این مرحله از مسابقات و عملکردش مقابل کرمانی ها توضیح داد.

وی با یادآوری اینکه از ابتدای فصل هدایت تیم بسکتبال مهرام با بر عهده نداشته است، گفت: من از نیمه های نیم فصل دوم به کادر فنی مهرام اضافه شدم. در واقع در ۵ بازی پایانی مرحله مقدماتی کنار تیم قرار گرفتم و شرایط سختی را تا پایان این مرحله متحمل شدم.

سرمربی تیم بسکتبال مهرام ادامه داد: هر هفته بازی داشتیم و باید به آرامی پیش می رفتیم تا به آنچه می خواستیم، دست یابیم طوریکه بتوانیم هم نتیجه لازم را به دست بیاوریم و از حیث فنی تغییرات موردنظر و کارساز را در ترکیب داشته باشیم. نمی توانستیم صرفاً به دنبال اعمال تغییرات فنی لازم باشیم و بی تفاوت به نتیجه و یاد بر عکس.

آرزومندی با بیان اینکه با شرایط ۵ بازی را با برد پشت سر گذاشتیم و جایگاه چهارم جدول رده بندی را در پایان مرحله مقدماتی از آن خود کردیم، خاطرنشان کرد: نسبت به ذوب آهن که تیم دوم جدول رده بندی شد فقط یک برد کمتر داشتیم. با طبعیت هم که تیم سوم شد از حیث تعداد و برد و باخت ها و امتیاز نهایی شرایط یکسان داشتیم و به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به این تیم چهارم شدیم. می خواهم بگویم تا حدی هم بدشانسی داشتیم وگرنه می توانستیم جایگاه بهتری هم به دست بیاوریم.

وی با اشاره به اینکه مس کرمان به عنوان تیم پنجم جدول رده بندی حریف مهرام در پلی آف شد، تصریح کرد: اینکه مس جایگاه پنجم جدول را گرفته بود، اتفاقی نبود. این جایگاه طی ۲۱ هفته برای این تیم به دست آمده بود و نشان از شایستگی های مس داشت. مس در پلی آف هم تکنیک و تمرکز خود را حفظ کرد و حریفی مدعی مقابل ما بود. به سیستانی (سرمربی مس) و باید به خاطر داشتن چنین تیم شایسته ای خسته نباشید گفت.

سرمربی تیم بسکتبال مهرام با تاکید بر اینکه تیمش با مشکلات زیادی برای عبور از پلی آف لیگ برتر مواجه بود، خاطرنشان کرد: آسیب دیدگی سجاد مشایخی یکی از مشکلات مان در این مرحله بود. به خاطر شرایط مصدومیت مشایخی، از او در بازی اول خیلی کم و در بازی هم هفت هشت دقیقه استفاده کردیم. در بازی سوم هم خیلی آماده نبود. علاوه بر این در بازی سوم پلی آف هم «پری پتی» از ناحیه زانو آسیب دید طوریکه او را از دست دادیم.

آرزومندی با اشاره به تاثیرگذاری مهدی حیدری بازیکن ۱۷ سال تیمش در این شرایط گفت: عملاً با یک گارد راس کار را ادامه دادیم. به خاطر شرایط سجاد مشایخی و آسیب دیدگی جدی «پری» در سازماندهی حمله مشکل داشتیم. اما مهدی حیدری باوجود سن و سال کمی که داشت خیلی کمک کرد. سایر بچه ها هم خوب کار کردند و کمک کردند تا از این مرحله عبور کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهرداری گرگان حریف مهرام در نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال است، خاطرنشان کرد: کیفیت و شخصیت تیم شهرداری گرگان مشخص است. قهرمان سه ساله لیگ است. قطعاً چالش سختی در این مرحله و برابر این تیم داریم اما با همه توان می رویم که مبارزه پایاپایی داشته باشیم. برای خود شانس پیروزی قائل هستیم اما می دانیم که کاری سخت داریم.

سرمربی تیم بسکتبال مهرام با اشاره به اینکه این تیم در مرحله مقدماتی نتیجه هر دو دیدار رفت و برگشت را به شهرداری گرگان واگذار کرد، گفت: البته آن زمان من کنار تیم نبودم اما الان تمام تلاش مان را می کنیم که نتیجه ای بهتر کسب کنیم. دیدارهای اول و دوم ما مقابل شهرداری جمعه و یکشنبه آینده در گرگان برگزار می شود. زمان کافی نداریم و باید به سرعت اماده شویم.

آرزومندی در پایان گفت: امیدوارم اتفاقات خوبی برای مهرام رقم بخورد. ماهیت بسکتبال رقابت و مبارزه است و قدر مسلم تیمی که شایسته تر باشد، فینالیست می شود.