عملیات نابلس در چند سال گذشته بی سابقه بود/ جنین به نابلس ملحق شد

عملیات نابلس در چند سال گذشته بی سابقه بود/ جنین به نابلس ملحق شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، «گردان‌های قدس- شاخه نابلس» با صدور بیانیه‌ای درباره عملیات سحرگاه امروز یکشنبه در بخش قدیمی نابلس اعلام کرد که رزمندگان این گردان‌ها با همراهی گردان‌های شهدای الاقصی (شاخه نظامی جنبش فتح) به مقابله با نظامیان رژیم صهیونیستی برخاستند.

بر اساس این بیانیه، نظامیان صهیونیست ساعت دو بامداد امروز به وقت محلی به بخش قدیمی قدس در شهر نابلس یورش برده و منزل مسکونی شماری از مردم فلسطین و رزمندگان مقاومت را محاصره کردند و درگیری‌های مسلحانه بین دو طرف شکل گرفت که در چند سال گذشته بی سابقه بوده است.

گردان‌های قدس ضمن تسلیت شهادت دو جوان فلسطینی در جریان درگیری با نظامیان صهیونیست تأکید کرد: رزمندگان گردان‌های قدس شب گذشته دژی مستحکم و نفوذناپذیر در محافظت از مردم نابلس بودند و در نبردهای آتی در کنار همه رزمندگان قهرمان مقاومت خواهند ایستاد و به وظیفه مقاومتی خود به هر بهایی عمل خواهند کرد.

بیانیه گردان‌های قدس می‌افزاید: تعدادی از رزمندگان ما از شهر دلاور جنین موفق شدند شب گذشته خود را به میدان تقابل در نابلس برسانند و به برادران خود در میدان که نیروهای اشغالگر را گلوله باران می‌کردند، پیوستند. همه بخش‌های مقاومت دلاور ما در نابلس ثابت کردند که شکست ناپذیرند و برای مقابله با هر گونه تهاجم رژیم اشغالگر علیه ملت فلسطین آمادگی دارند.

گردان‌های قدس در پایان بیانیه خود ضمن تسلیت به خانواده شهدای نابلس و آرزوی شفای عاجل برای زخمی‌های این عملیات، تأکید کرد ما عهد خود را فراموش نخواهیم کرد و به مسیر جهاد و مقاومت ادامه خواهیم داد.

پیشتر دو جنبش جهاد اسلامی و مقاومت اسلامی فلسطین شهادت این دو جوان فلسطینی را تسلیت گفته و بر ادامه راه جهاد و مبارزه تا آزادی کامل فلسطین تأکید کرده بودند.

گفتنی است در عملیات سحرگاه امروز در بخش قدیمی نابلس که سه ساعت به طول انجامید و طی چند سال گذشته بی سابقه بوده است، دو جوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند و چندین نفر نیز زخمی شدند.

منبع : مهر