فیلم جدید برد پیت به بودجه ۳۰۰ میلیون دلاری نیاز دارد

فیلم جدید برد پیت به بودجه ۳۰۰ میلیون دلاری نیاز دارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورلد آف ریل، فیلم جدید جوزف کوشینسکی با نام موقت «آپکس» که با موضوع رقابت‌های اتومبیلرانی فرمول وان شکل می‌گیرد، همچنان در حال فیلمبرداری در فضای فرمول وان است.

این فیلم که جدیدترین کارگردانی کوشینسکی پس از «تاپ گان: ماوریک» است، بر مبنای فیلمنامه ایرن کروگر، با بازی برد پیت و توسط اپل تولید می‌شود.

اکنون گفته می شود به احتمال زیاد به دلیل تاخیرها و فیلمبرداری مجدد این فیلم پس از اعتصاب‌های سال پیش، هزینه تولید آن به بیش از ۳۰۰ میلیون دلار می‌رسد. این در حالی است که هنوز هیچ استودیویی حق نمایش آن را نخریده است.

با وجود این که اپل شروع به برنامه ریزی با «ایمکس» برای رزرو صفحه نمایش فیلمش کرده است، اما هنوز تاریخ اکران یا توزیع کننده‌ای تعیین نشده است؛ هرچند سونی و برادران وارنر خواستار فیلم هستند.

هزینه ساخت این فیلم آنقدر زیاد بود که هیچ استودیوی سنتی نمی‌توانست به سراغ آن برود.

این فیلم با بازی برد پیت، دامسون ادریس، کری کاندون و توبیاس منزیس، درباره راننده فرمول وانی (پیت) است که از دوران بازنشستگی بیرون می‌آید تا یک راننده جوان‌تر (ادریس) را راهنمایی کند و آخرین دورش را به افتخار در پیست اتومبیلرانی بزند.

به نظر می‌رسد این فیلم از همان فرمول «تاپ گان: مارویک» بهره می‌گیرد و به جای جت‌ها، ماشین‌های مسابقه و به جای کروز، پیت قرار است تکرار کننده همان فرمولی باشند که سال ۲۰۲۲ موفقیت بزرگی را رقم زد.

پیش از «تاپ گان: ماوریک»، کوشینسکی بیشتر به خاطر کارگردانی تام کروز در فیلم‌ علمی تخیلی «فراموشی» و نیز ساخت «ترون: میراث» و «تنها شجاعان» شهرت داشت. او اکنون به یکی از پرطرفدارترین فیلمسازان فیلم‌های بلاک باستر و پرفروش در صنعت فیلم بدل شده است.

برای ساخته شدن «آپکس»، کوشینسکی و گروهش کوچک‌ترین دوربین متحرک ۶K را که تا به حال استفاده شده تا تماشاگران را به داخل ماشین‌های مسابقه ببرد، طراحی کرده‌اند. برای ساخت این فیلم از فن‌آوری خاصی استفاده شده که تا پیش از این هرگز در یک فیلم سینمایی استفاده نشده است.