قانون مجلس برای جذب ۱۶۰۰۰ معلم حق التدریسی روی زمین مانده است

قانون مجلس برای جذب ۱۶۰۰۰ معلم حق التدریسی روی زمین مانده است

سید محمد مولوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به تجمعات صورت گرفته از سوی معلمان حق‌التدریسی که طبق قانون باید در آموزش و پرورش جذب شوند، اظهار کرد: تبدیل وضعیت نیروهای حق‌التدریس به رسمی دارای قانون است.

نماینده مردم آبادان در مجلس افزود: این قانون را مجلس وضع و شورای نگهبان نیز آن را ابلاغ کرد، مرحله اول این استخدام با گذراندن دوره‌هایی در دانشگاه فرهنگیان بود که کار استخدام و تدریس آنها به طور کامل انجام شد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: به دلیل کمبود ظرفیت دانشگاه فرهنگیان این معلمان در چند مرحله در دانشگاه فرهنگیان پذیرش شدند و مرحله دوم نیز پس از مرحله نخست انجام شد اما در حال حاضر گروهی که در مرحله سوم باید تعیین تکلیف می‌شدند، هنوز وضعیت مشخصی ندارند و با گذشت چهار ماه از اتمام دوره هنوز بلاتکلیف هستند.

مولوی تاکید کرد: این افراد نزدیک به ۱۶ هزار نفر هستند و وزارت آموزش نیز نیاز مبرم به این نیروها دارد و این افراد بر اساس قانون مصوب مجلس، دوره‌هایشان را هم دیده‌اند باید جذب شوند.

نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: به دلیل پر شدن ظرفیت دانشگاه فرهنگیان، دوره آموزشی آنها مقداری به تعویق افتاد ولی هم اکنون این ۱۶ هزار نفر آموزش دیده‌اند و می‌توانند در مدارس مشغول به تدریس شوند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با تأکید بر اینکه باید استخدام این افراد به طور سریع تعیین تکلیف شود، گفت: اینکه این معلمان بیایند جلوی مجلس برای رسیدن به حقشان بنشینند و آواره باشند اصلاً قابل توجیه نیست چون این افراد سرمایه کشور هستند.

وی افزود: باید به طور سریع احکام استخدامی آنها صادر شود و کد پرسنلی بگیرند و مشغول به کار شوند. این اقدام سازمان برنامه و بودجه عدم تمکین به قانون است. این عدم تمکین ترک فعل محسوب می‌شود.

مولوی تصریح کرد: هشدار می‌دهم اگر این افراد تعیین تکلیف نشوند از ماده ۲۳۴ قانون مجلس استفاده می‌کنیم و پرونده دستگاه متخلف را به قوه قضائیه ارسال می‌کنیم. لازم به ذکر است در مرحله چهارم نیز ۴ هزار نفر باید به استخدام آموزش و پرورش درآیند.

منبع : مهر