لاپورتا: مطمئن باشید سوپرلیگ جذاب‌ترین تورنمنت باشگاهی خواهد شد

لاپورتا: مطمئن باشید سوپرلیگ جذاب‌ترین تورنمنت باشگاهی خواهد شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اگر الکساندر چفرین رئیس اتحادیه فوتبال اروپا و همکارانش در یوفا ذره‌ای به ناامید شدن بنیان‌گذاران پروژه سوپرلیگ اروپا از برگزاری این تورنمنت انحصاری امید داشتند، خوان لاپورتا آن را از بین برد.

رئیس باشگاه بارسلونا که به همراه رئال مادرید و یوونتوس تنها بنیان‌گذاران باقیمانده از جمع 12 باشگاه اولیه حاضر در پروژه سوپرلیگ اروپا هستند، درباره اینکه آیا این باشگاه‌ها همچنان پیگیر اجرای این پروژه هستند یا نه، به خبرنگاران گفت: سوپرلیگ می‌تواند مهیج‌ترین و جذاب‌ترین تورنمنت دنیا باشد و اگر به شیوه‌ای خوب سازماندهی شود، من مطمئنم که ما می‌توانیم به این هدف دست پیدا کنیم.

لاپورتا اخیراً به همراه فلورنتینو پرس رئیس باشگاه رئال مادرید و آندره‌آ آنیلی رئیس باشگاه یوونتوس در آمریکا جلسه‌ای با یکدیگر برگزار کردند که گفته می‌شود یکی از موضوعات مورد بحث در آن، شیوه برگزاری سوپرلیگ اروپا بوده است. این در حالی است که چند ماه قبل، دادگاهی که یوفا را از مجازات یاغیان سوپرلیگی منع کرده بود، با تغییر این حکم دست نهاد حاکم بر فوتبال اروپا را برای مجازات این سه باشگاه باز گذاشت.

پروژه سوپرلیگ با ۱۲ باشگاه که شامل شش باشگاه انگلیسی، منچستریونایتد، منچسترسیتی، چلسی، آرسنال، تاتنهام و لیورپول به همراه میلان، اینتر، یوونتوس از ایتالیا و اتلتیکومادرید، رئال مادرید و بارسلونا از اسپانیا بود، اعلام وجود کرد، اما در عرض کمتر از ۴۸ ساعت این پروژه از هم پاشید، چون باشگاه‌های انگلیسی، اتلتیکومادرید و دو تیم شهر میلان از حضور در آن انصراف دادند.

 

انتهای پیام/

منبع : تسنیم