لزوم تقویت امداد رسانی به روستاهای سیل زده

لزوم تقویت امداد رسانی به روستاهای سیل زده

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد وحیدی، وزیر کشور در گفت و گو با شبکه یک سیما با بیان اینکه باران‌های سیل آسا باعث ایجاد گرفتاری برای ساکنین منطقه رودبار جنوب و زهکلوت در جنوب استان کرمان شده است؛ گفت: در اثر این بلای طبیعی ۳۰۰ روستا و ۲۰ هزار نفر از ساکنین دچار آب گرفتگی شده‌اند که با هماهنگی دستگاه‌های ذی ربط تلاش‌های جدی برای کمک به هم وطنان سیل زده صورت گرفته است.

وزیر کشور با تاکید بر این موضوع که از همان روز آغاز باران‌های سیل آسا مسئولین در کنار هم وطنان عزیز سیل زده حضور دارند؛ خاطر نشان کرد: استاندار کرمان به همراه سایر مدیران استانی به صورت تمام وقت در کنار مردم هستند و تلاش بر این است که با جلب همه ظرفیت‌های ملی و استانی بتوانیم هر چه سریع‌تر وضعیت سیل زدگان را سامان بخشیم.

وحیدی با اشاره به حضور نیروهای سپاه، ارتش، هلال احمر و سایر دستگاه‌ها در مناطق سیل زده بیان کرد: با حضور میدانی در مناطق سیل زده به دنبال سرعت بخشی به روند امداد رسانی‌ها هستیم.

وی تصریح کرد: با توجه به حجم عظیم بارش‌ها خسارت‌هایی به بخش کشاورزی منطقه وارد شده و همچنین آب وارد خانه روستاها شده که تمام تلاش بر این است که هر چه سریع‌تر این وضعیت کنترل شود و البته اقدامات بسیار خوبی هم از سوی عوامل مدیریت بحران و سایر دستگاه‌ها از دیروز آغاز شده که باید تا مهار کامل بحران ادامه یابد.

منبع : مهر