لوک بسون به دوران «لئون» بازمی‌گردد؟/ شگفتی خریداران در برلین

لوک بسون به دوران «لئون» بازمی‌گردد؟/ شگفتی خریداران در برلین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، فیلم «داگمن» ساخته لوک بسون کارگردان فرانسوی با بازی کیلب لندری جونز، خریداران را در بازار فیلم اروپایی برلین شگفت‌زده کرده و با یک بار تماشای آن استقبال زیادی از فیلم به عمل آمد.
گرگوار ملین بنیان‌گذار «کینولوگی» که فروش فیلم را برعهده دارد، گفته است فقط یک اکران خصوصی برای نسخه کامل فیلم برگزار کردند و خریداران متحیر شده آن را بهترین فیلم لوک بسون تا به امروز خواندند. وی تاکید کرد: بالغ‌ترین فیلم اوست، برخی حتی آن را یک شاهکار نامیدند.
کمپانی فروشنده فیلم تاکنون با برخی از توزیع‌کنندگان نقاط کلیدی بین‌المللی از جمله ایتالیا، آلمان و اتریش، اسپانیا و آمریکای لاتین، اسکاندیناوی، منطقه بنلوکس، سوییس، خاورمیانه، لهستان، پرتغال، جمهوری چک و اسلوواکی و یوگسلاوی سابق به توافق رسیده و در حال بستن قراداد با آمریکا، بریتانیا، کره جنوبی، ژاپن، تایوان، ترکیه، یونان و … است.
«داگمن» اولین فیلم بسون پس از «لوسی» در سال ۲۰۱۹ است. تریلر این فیلم در یک نمایشگاه خصوصی در پاریس در ۲۴ ژانویه به نمایش درآمده بود.
لندری جونز بازیگر نقش اصلی فیلم موسیقیدان و بازیگر متولد تگزاس است که با بازی در فیلم «نیترام» شناخته می‌شود. در فیلم جدید وی در نقش مرد جوانی به نام داگلاس ظاهر شده که در کودکی با بدرفتاری پدر خشن خود آسیب دیده و جلوی سگ‌ها انداخته شده است. سگ‌ها اما به جای حمله به داگلاس از او حفاظت کردند. داگلاس برای درمان ترومای دوران کودکی اکنون به دنبال یافتن مسیر خود است.
این فیلم نسبت به فیلم‌های اخیر بسون جنبه‌ای تیره‌تر دارد و یادآور آثار قبلی وی به ویژه «لئون؛ حرفه‌ای» با بازی ژان رنو، «آبی بیکران» و اولین فیلمش «مترو» است که قهرمانان همه آنها افرادی از حاشیه جامعه یا خارجی بودند.
لندری به جز «نیترام» در «پروژه فلوریدا» ساخته شان بی کر که نامزدی اسکار را کسب کرد، در «برو بیرون» جردن پیل و «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» ساخته مارتین مک‌دونا هم بازی کرده است.