لیام نیسن دوباره راننده کامیون می‌شود/ فیلم دوم در استرالیا

لیام نیسن دوباره راننده کامیون می‌شود/ فیلم دوم در استرالیا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، لیام نیسن قرار است نقش خود را به عنوان یک راننده کامیون از فیلم ۲۰۲۱، تکرار کند. کارگردانی این فیلم را جاناتان هنسلی برعهده دارد که «آرماگدون» و «جومانجی» را ساخته است.
داستان «جاده یخی ۲: جاده ای به آسمان» از کانادا در فیلم اصلی به نپال منتقل می‌شود و تولید فیلم هم به جای آمریکا در ایالت ویکتوریا استرالیا خواهد بود.
فیلمبرداری این فیلم از همین ماه با ساخت پس‌زمینه برخی از صحنه‌های اکشن آغاز می‌شود. فیلمبرداری اصلی در ملبورن و اطراف آن انجام خواهد شد و از جلوه های تصویری هم بهره می‌گیرد.
برنارد کوری استرالیایی بازیگر «ونت ورث» و «رودخانه وحشی»، جف مورل بازیگر «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» و گریس اوسالیوان دیکر بازیگران فیلم در کنار نیسن هستند.
مقامات فدرال و ایالتی تایید کردند که طرح تشویقی برای استفاده از موقعیت مکانی شامل حال این فیلم می شود.
بودجه تولید فیلم فاش نشده اما وزیر صنایع خلاق ویکتوریا گفت که تولید این فیلم بیش از ۳۰ میلیون دلار استرالیا (۲۰ میلیون دلار) به اقتصاد این ایالت تزریق خواهد کرد و نزدیک به ۶۰۰ فرصت شغلی برای کارگران و افراد شاغل در صنعت فیلم داخلی ایجاد می کند.
این فیلم به مجموعه ای از پروژه های بزرگ دیگر می پیوندد که اکنون در حال فیلمبرداری در این ایالت استرالیا هستند. سریال های نتفلیکس شامل «سرکه سیب» و «بازمانده ها» هر ۲ در حال تولید در همین ایالت هستند.
نیسن هم پیش از این در سال ۲۰۲۰ با فیلم مهیج «بلک لایت» در همین ایالت کار کرده بود.