ماموریت جوانان مقابله با تهدیدات نرم و فرهنگی است

ماموریت جوانان مقابله با تهدیدات نرم و فرهنگی است

به گزارش خبرنگار مهر، سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در اولین همایش فرزندان طلبه کارکنان ارتش که امروز در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی و با اشاره به نقش روحانیان و حوزوی ها در جامعه اسلامی، اظهار داشت: خاستگاه انقلاب اسلامی، مسائل فرهنگی و دینی است و بنابراین مهمترین بخشی که باید این انقلاب را حفظ کند و آن را ارتقا دهد، روحانیون، حوزویان و علما هستند و تا به امروز نیز نقش های بی بدیلی را در کشور ما ایفا کردند.

وی با اشاره به نقش روحانیون در مراحل مختلف انقلاب اسلامی، گفت: یکی از مسئولیت‌های روحانیون، اداره جامعه مبتنی بر رویکرد فرهنگی انقلاب اسلامی است که حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به بهترین شکل ممکن در طی این سال ها توانستند در این عرصه و به ویژه در حوزه رهبری جامعه اسلامی گام بردارند و روشنگری و هدایت کنند.

فرمانده کل ارتش نقش روحانیت را در پیروزی های انقلاب اسلامی بی بدیل دانست و افزود: روحانیان به رهبری مقام معظم رهبری و حضرت امام خمینی(ره) تاکنون توانستند هر جایی که نیاز بوده، مردم را برای پیشبرد اهداف عالی انقلاب اسلامی بسیج کنند که برای نمونه می توان به دوران دفاع مقدس و رشادت های بسیجیان در صحنه‌های نبرد همچنین در عرصه های مختلف دیگری مانند انتخابات و راهپیمایی ها اشاره کرد.

سرلشکر موسوی ترویج اصول و ارزش های اخلاقی و همچنین روحیه جهاد و ایثارگری را یکی دیگر از اقدامات علما و روحانیون در جامعه ما دانست و گفت: روحانیون در عرصه های مختلف پیشتاز بوده اند و اگر در قالب اعداد و ارقام بخواهیم این موضوع را مورد توجه قرار دهیم می‌بینیم به عنوان مثال تعداد شهدای روحانی در مقایسه با سایر اقشار جامعه فاصله معناداری دارد و این بیانگر پیش قراول بودن روحانیت در عرصه جهاد و حماسه است.

وی افزود: روحانیون نقش های مختلفی را در دفاع مقدس و بعد از آن بر عهده داشتند که بررسی این موضوع نیاز به زمان بسیاری دارد.

فرمانده کل ارتش در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص نقش روحانیون در شکل گیری جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی انتظارات گسترده‌ای از روحانیون دارند و همواره بر ارتباط روحانیت با سیاست و دفاع از نظام اسلامی تاکید دارند و پاسخگویی به شبهات جوانان را از روحانیت مطالبه می کند.

سرلشکر موسوی با اشاره به اینکه کشور ما یک کشور جوان هستیم، گفت: مقام معظم رهبری همواره بر اهمیت توجه به جوانان و نقش بالای این عزیزان در رشد و تعالی انقلاب اسلامی تاکید دارند و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نیز مخاطب اصلی اش همین جوانان هستند.

وی با تاکید بر اهمیت آگاهی از تاریخ، گفت: برای تربیت افراد بزرگ باید گذشته را به درستی شناخت و از تجربه ها درس گرفت و اگر از تاریخ غفلت شود، دروغ ها به جای حقیقت خواهند نشست و آینده تحت تاثیر تهدیدات ناشناخته قرار خواهد گرفت.

فرمانده کل ارتش شناخت ظرفیت های عظیم کشور را یکی دیگر از موضوعات مهم دانست و گفت: آمار و ارقام گویای ظرفیت های عظیم کشور است و بر اساس همین آمار در بسیاری از حوزه ها و منابع، ما مقام اول را در جهان داریم و با این ظرفیت های عظیم می شود کارهای بسیار بزرگی انجام داد.

سرلشکر موسوی انگیزه و همت را یکی از ابزار تحقق اهداف بزرگ دانست و گفت: انگیزه و همت می تواند موجب تحقق اهداف بزرگ شود. مدیران جوان باید با بهره گیری از بیانات مقام معظم رهبری و با استفاده از ظرفیت های عظیم کشور و با همت و انگیزه آینده این کشور را بسازند.

وی تاکید کرد: به نظر من خلاصه و چکیده بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی این است که دهه های آینده متعلق به شما جوانان است و شما هستید که باید کارآزموده و پر انگیزه از انقلاب اسلامی حراست کنید و در مسیر ایجاد تمدن بزرگ اسلامی و زمینه سازی برای ظهور امام زمان حرکت کنید.

فرمانده کل ارتش دلیل خصومت دشمنان با انقلاب مردم ایران را به جهت ماهیت اسلامی آن دانست و گفت: مشروعیت و تداوم انقلاب اسلامی منوط به تداوم حاکمیت ارزش های دینی است و مهمترین رسالت و ماموریت جوانان مقابله با تهدیدات نرم و فرهنگی در حوزه ارزش های اسلامی و ایرانی است و امیدواریم با تلاش شما جوانان هر روز بیش از پیش شاهد بالندگی ایران اسلامی باشیم.

منبع : مهر