محور مسدود نداریم/ این روزها وقت سفر نیست

محور مسدود نداریم/ این روزها وقت سفر نیست

به گزارش خبرنگار مهر، سیدکمال هادیانفر، با حضور در آزادراه تهران – شمال در خصوص آخرین وضعیت جوی کشور، افزود: خدا را شاکریم که به دلیل نزول رحمت الهی، برخی از استان‌های ما شاهد بارش برف و باران هستیم؛ در محورهای استان آذربایجان غربی، شرقی، گیلان مازندران اردبیل و در محورهای شمالی کشور، استان‌های تهران، قم، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، فارس و خراسان شمالی شاهد بارش برف و باران هستیم.

وی با تاکید بر اینکه هیچ مسدودی در محورها نداریم؛ گفت: همکاران ما در معابر مستقر هستند و انجام وظیفه می‌کنند؛ اما آنچه که در مورد تاکید ماست و من مجدداً تاکید کنیم این است که مردم از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند به این جهت که در فصل زمستان هستیم و شرایط جوی ناپایدار حاکم خواهد بود و پیش بینی می‌کنیم تا پایان هفته این شرایط را داشته باشیم. حتی در محورهایی که با بارش برف مواجه نیستیم به علت بحث برودت و سردی هوا لغزندگی معابر را خواهیم داشت.

هادیانفر ادامه داد: تأکید ما بر این است که تا آنجا که ممکن است مردم سفر نکنند؛ اما اگر ناچار هستند که سفری داشته باشند حتماً با خودروی ایمن و با بستن زنجیر چرخ که الزامی است سفر را انجام دهند. سوخت کامل داشته باشند و برف پاک کن و تجهیزاتشان سالم باشد در شرایط جوی که وجود دارد حتماً توجه داشته باشند که با چراغ روشن اتومبیل حرکت کنند.

رئیس پلیس راهور فراجا با اشاره به حفظ فاصله طولی، افزود: به شدت توصیه می‌کنیم که فاصله طولی در حین حرکت بسیار جدی است؛ گاهی در صبح گاه به علت لغزندگی سطح معابر و عدم رعایت فاصله طولی شاهد تصادفات چندین خودرو با یکدیگر هستیم. تاکید ما بر این است که حتماً دو و نیم برابر طول خودرو خود را با خودروی جلویی حفظ کنند تا دیگر شاهد تصادفات نباشیم.

هادیانفر با تاکید بر اینکه این روزها روزهای سفر نیست، گفت: از رانندگان ناوگان عمومی که رانندگان حرفه‌ای هستند خواهش می‌کنیم بیشتر احتیاط کنند؛ مراقبت بیشتری داشته باشند تا خدای ناکرده شاهد حوادث نباشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا یک محور فرعی داریم که مسدود باشد گفت: آنچه که ما دستور دادیم به خصوص در محورهای فرعی که احتمال بهمن وجود دارد یا ممکن است شاهد ریزش کوه باشیم به همکاران تاکید کردیم هر راه و مسیری که احساس می‌کنند که شاید تهدیدی برای جان رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه است با اطلاع رسانی مسدود کنند ولی در شرایط عادی هیچ مسدودی و محدودیتی نداریم ولی تاکید می‌کنیم راه‌های فرعی و راه‌های کوهستانی این روزها بخصوص در مناطق شمالی راه‌های تردد نیست.