مخالفت «عمان» با تروریستی خواندن «أنصارالله» یمن توسط آمریکا

مخالفت «عمان» با تروریستی خواندن «أنصارالله» یمن توسط آمریکا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «بدر البوسعیدی» وزیر خارجه عمان به درخواست‌های شماری از کشورهای عربی ازجمله بحرین، عربستان و امارات از ایالات متحده آمریکا برای درج نام انصارالله یمن در لیست گروه‌های تروریستی واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وزیر خارجه عمان در این خصوص اظهار داشت: بدون هیچ‌گونه شک و تردید درج نام انصارالله یمن در لیست گروه‌های تروریستی موجب تضعیف تلاش‌های سیاسی در این کشور خواهد شد.

این مقام عمانی اظهار داشت: همه طرف‌ها باید در فضایی آرام و حتی در سایه آتش بس، انرژی خود را صرف یافتن راهکاری برای پایان یافتن به بحران یمن کنند. در حال حاضر یمن به صورت مبرم نیاز به برقراری آتش بس دارد.

گفتنی است، روز سه شنبه هفته جاری، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: در عملیات «طوفان یمن ۳» عمق خاک امارات را هدف قرار دادیم. ارتش یمن در عملیات مذکور، اهداف استراتژیک در ابوظبی را به وسیله موشک‌های ذوالفقار هدف قرار داد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن یادآور شد: همچنین اهداف حساس و حیاتی در شهر دبی امارات نیز بمباران شدند. بمباران دبی به وسیله پهپادهای صماد ۳ انجام شد. یک بار دیگر اعلام می‌کنیم که امارات تا زمانی که در تجاوز علیه یمن مشارکت دارد، نا امن باقی خواهد ماند.

وی افزود: از آنجایی که تأسیسات حیاتی و راهبردی امارات همواره در معرض حملات ما قرار دارند، به شهروندان اماراتی و نیز اتباع خارجی مقیم این کشور هشدار می‌دهیم که در نزدیکی این تأسیسات حضور نداشته باشند.

یحیی سریع عنوان کرد: نیروهای مسلح یمن در قبال تداوم تجاوز و محاصره‌ای که علیه یمنی‌ها اعمال می‌شود، دست بسته نمی‌ایستند. ما تا زمانی که محاصره و تجاوز متوقف نشود، به دفاع مشروع از خود ادامه می‌دهیم.

منبع : مهر