مرگ 10 تهرانی در تصادفات هفته جاری/ 3 عابرپیاده مقصر شناخته شدند!

مرگ 10 تهرانی در تصادفات هفته جاری/ 3 عابرپیاده مقصر شناخته شدند!

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سرهنگ علی همه‌خانی با اشاره به مرگ 10 تهرانی در تصادفات هفته جاری در تهران، اظهار کرد: در این هفته، 10 نفر از شهروندان تهرانی شامل پنج عابرپیاده و پنج موتورسوار در اثر بی‌احتیاطی و عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی جان خود را از دست دادند و خانواده‌هایی را داغدار کردند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ افزود: تصادفات عابران پیاده در بزرگراه شهید کاظمی، شهید صیاد شیرازی، شهید زین‌الدین، چهارراه رسالت و در ساعات شب و تاریکی هوا همچنین هنگام عبور از عرض بزرگراه به وقوع پیوست؛ سه مورد از تصادفات در محدوده پلهای هوایی عابرپیاده بود که عابران پیاده به عنوان مقصر حادثه به علت عدم استفاده از پل هوایی و عبور غیر مجاز از عرض بزرگراه معرفی شدند که در صورت استفاده از پل عابر پیاده هر سه نفر مسلماً جان خود را از دست نمی‌دادند.

وی بیان کرد: پنج تصادف مربوط به موتورسیکلت‌سواران بود در بزرگراه آیت‌الله سعیدی، خزانه بخارایی، شهرری، خیابان فلاح و خیابان زرین‌خواه سازمان آب به وقوع پیوست که با بررسی به عمل آمده مشخص شد هر پنج موتورسوار فاقد کلاه ایمنی بودند و در اثر اصابت سر راننده با سطح آسفالت یا جدول، مرگ آن‌ها رقم خورد.

این مقام انتظامی ادامه داد: در دو مورد از تصادفات موتورسواران، راکب به سن قانونی نرسیده بوده و فاقد گواهینامه رانندگی بودند لذا به والدین و خانواده‌های عزیز توصیه می‌کنیم از در اختیار قرار دادن موتورسیکلت به فرزندان فاقد گواهینامه خودداری و موتورسواران عزیز نیز حین هنگام رانندگی حتماً از کلاه ایمنی استفاده کنند.

همه‌خانی به عابران پیاده توصیه کرد از ورود ناگهانی به معابر و تقاطع‌ها مخصوصاً در تاریکی هوا، خودداری کرده و جوانب احتیاط را در نظر بگیرند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ به رانندگان نیز توصیه کرد که در همه حال، موقع رسیدن به محل عبور عابران پیاده، توقف کامل کرده و نخست اجازه عبور را به عابران پیاده دهند تا رانندگی ایمن و بی‌خطری داشته باشند.

وی از عابران پیاده خواست هنگام عبور از عرض معابر از گذرگاه‌های عابر پیاده، محلهای خط‌کشی شده و پل‌های هوایی استفاده کنند.

این مقام انتظامی یادآور شد: رانندگان حین رانندگی ضمن توجه کافی به تردد عابران پیاده، کاملاً حواس خود را به جلو معطوف کنند، از اقداماتی که باعث حواس‌پرتی می‌شود، خودداری کرده و در مناطق مسکونی و محل‌های پرتردد عابران پیاده با سرعت کمتر رانندگی کنند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم