مصاف هندبال ایران با تیمی ناشناخته در اولین گام بازیها

مصاف هندبال ایران با تیمی ناشناخته در اولین گام بازیها

به گزارش خبرگزاری مهر، نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی هانگژو از عصر امروز با برگزاری آئین افتتاحیه رسماً آغاز خواهد شد. تیم ملی هندبال مردان ایران که در گروه D رقابت‌های بازی‌های آسیایی هانگژو قرار دارد، فردا یکشنبه دوم مهر از ساعت ۷:۳۰ به وقت ایران به مصاف تیم ناشناخته مغولستان می‌رود.

رشته ورزشی هندبال از سال ۱۹۸۲ در بازی‌های آسیایی دهلی نو به جمع رشته‌های ورزشی این رقابت‌ها اضافه شد و طی آن کره جنوبی با ۱۳ مدال طلا، چین با دو مدال طلا، قطر با ۲ طلا، کویت با یک طلا و ژاپن با ۶ نقره پرافتخارترین تیم های قاره کهن هستند. ایران نیز در رده پنجم بهترین تیم‌های هندبال آسیا از نظر کسب مدال قرار دارد.

هندبال ایران تاکنون در این بازی‌ها یک نقره ۲۰۱۰ گوانگجو و یک برنز ۲۰۰۶ دوحه به دست آورده است. همچنین تیم ملی هندبال کشورمان دو عنوان چهارمی در بازی‌های ۱۹۹۸ بانکوک و ۲۰۱۴ اینچئون را در کارنامه دارد. هندبالیست‌ها همچنین دو عنوان پنجمی در سال‌های ۱۹۸۶ سئول و ۲۰۱۸ جاکارتا را کسب کرده‌اند.

حریف ایران در نخستین بازی مرحله مقدماتی تیم مغولستان است که برای اولین بار در سال ۱۹۷۴ در بازی های آسیایی تهران شرکت کرد.

این کشور محصور در خشکی در شرق آسیا که در شمال با روسیه و در جنوب با چین هم‌مرز است، تاکنون بیشترین مدال‌های خود را در رشته‌های کشتی، جودو، تیراندازی و بوکس کسب کرده است.

این کشور در حال حاضر با کسب ۲۵ مدال طلا، ۴۶ نقره و ۹۱ برنز در رنکینگ ۲۰ بازی‌های آسیایی قرار دارد. بهترین رده مغولستان در بلزی های سال ۱۹۸۲ دهلی به دست آمد که با ۳ طلا، ۳ نقره و یک برنز در رده نهم قاره کهن ایستاد

باید منتظر ماند و دید تقابل شاگردان وسلین وویویچ با تیم ناشناخته‌ای از شرق آسیا در زمین هندبال چه نتیجه‌ای در بر خواهد داشت.

دیدار ایران و مغولستان روز دوم مهر از ساعت ۷:۳۰ به وقت ایران آغاز خواهد شد.

هندبالیست های کشورمان در طی روزهای آینده با دو تیم قدرتمند عربستان و ژاپن روبرو خواهند شد و برای صعود به مرحله بعد این دیدارها کار سختی پیش رو دارند.

تیم هندبال مردان در سابقه حضور خود در بازیهای آسیایی دو مدال نقره و برنز را دارد.