معرفی دوره زبان فرانسه در فرانسه و اهمیت آن برای متقاضیان ایرانی

معرفی دوره زبان فرانسه در فرانسه و اهمیت آن برای متقاضیان ایرانی

تمامی متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل و اشتغال در کشورهای اروپایی یا کانادا را دارند، نیازمند ارائه مدرک زبان هستند. هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های بینالمللی کشورهای اروپایی بسیار بالاست، بنابراین برخی از دانشجویان ترجیح میدهند قبل از اقدام برای پذیرش تحصیلی، به یادگیری زبان رسمی کشور مورد نظرشان بپردازند. همانطور که میدانید کشور کانادا یکی از مقاصد مهاجرتی عالی برای ایرانیان است. با توجه به اینکه یکی از زبانهای رسمی این کشور، فرانسوی است، بنابراین برای پذیرش تحصیلی و یا دریافت پیشنهاد کاری باید مدرک زبان فرانسوی ارائه دهید. در همین راستا بسیاری از دانشجویان اقدام به فراگیری زبان فرانسه در کشور مبدا میکنند. اما جالب است بدانید که دوره زبان فرانسه در فرانسه نیز برگزار میشود. برخی از کالج های این کشور به صورت اختصاصی دورهزبان فرانسه را ارائهمیدهند که مختص متقاضیانی است که هدف آنها ادامه تحصیل یا اشتغال در فرانسه یا کانادا است. بنابراین مهاجرت به فرانسه از طریق زبان از جمله روشهای متداولیاست که توسط متقاضیان خارجی استفاده میشود.

اما شما به عنوان متقاضی شرکت در دوره زبان فرانسه در فرانسه با نحوه دریافت ویزای زبان فرانسه از کالج های این کشور آشنا هستید؟ آیا به نظر شما امکان دریافت ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان وجود دارد؟

هدف از دوره زبان فرانسه در فرانسه

یکی از اصلی ترین اهداف افراد برایدریافت ویزای زبان فرانسه و شرکت در دوره زبان فرانسه در فرانسه، مهاجرت کاری یا تحصیلی به فرانسه یا کانادا است. بنابراین شما با مهاجرت به فرانسه از طریق زبان میتوانید در دورههای آموزش زبان فرانسه در کالج هایی چون کالج لیون و کالج استراسبورگ شرکت و پس از پایان دوره، مدرک خود را دریافت کنید. پس از اتمام دوره شما چندین انتخاب خواهید داشت، یا میتوانید در فرانسه بمانید و برای ادامه تحصیل یا اشتغال اقدام کنید یا اینکه از دانشگاه و شرکتهای کانادا پذیرش تحصیلیو پیشنهاد کاری دریافت کنید. بنابراین میتوان نتیجه گرفت که هدف اصلی شما از مهاجرت به فرانسه از طریق زبان، در اصل دریافت اقامت دائم فرانسه از طریق ویزای کاری و تحصیلی یا مهاجرت به کاناداست.

دلایل اهمیت ویزای زبان فرانسه برای متقاضیان ایرانی

در طی سالهای گذشته، مهاجرت به کانادا برای دانشجویان و متقاضیان ایرانی اندکی سخت شده است. مهاجرت به فرانسه از طریق زبان در اصل روشی است که دانشجویان ایرانی از طریق آن به راحتی میتوانند از دانشگاه های کانادا پذیرش تحصیلی دریافت کنند یا از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کاری بگیرند. یکی از زبان های رسمی کانادا، فرانسوی است و در دانشگاههای دولتی این کشور نیز به زبان فرانسوی تدریس میشود. بنابراین با دریافت ویزای زبان فرانسه و شرکت در دورههای آموزشی در اصل میتوانید از دانشگاههای دولتی کانادا پذیرش تحصیلی دریافت کنید. به این ترتیب هزینه تحصیل شما عملاً رایگان خواهد بود.درحالی که برای تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه باید شهریه بالایی پرداخت کنید. همین موضوع در کشورهایدیگر نیز صدق میکند. دانشگاه های دولتی فرانسه به زبان فرانسوی تدریس میکنند و اگر دانشجویی مدرک زبان فرانسوی نداشته باشد به اجبار باید در دانشگاههای بینالمللی تحصیل کند که شهریه دریافت میکنند.

شرایط دریافت ویزای زبان فرانسه

برای شرکت در دوره زبان فرانسه در فرانسه و مهاجرت به فرانسه از طریق زبان، باید شرایطی داشته باشید تا پذیرش تحصیلی دریافتکنید. ازاین شرایط میتوان به سن،مدرک تحصیلی، میزان آشنایی با زبان انگلیسی و گواهی تمکن مالی اشاره کرد. متقاضیان مهاجرت به فرانسه از طریق زبان در سه دسته کلی متقاضیان زیر ۲۲ سال، متقاضیان ۲۲ تا ۲۸ سال و ۲۸ تا ۳۶ سال تقسیم بندی میشوند. هرکدامازاین دسته ها نیازمند ارائه مدرک تحصیلی مشخصی هستند که به ترتیب شامل مدرک دیپلم، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خواهد بود. گواهی تمکن مالی برای این سه گروه به ترتیب ۸.۰۰۰ یورو و ۹.۰۰۰ یورو است.

اگر سن شما در این دسته نمیگنجد نگران نباشید، با ارائه رزومه کاری قوی، شانس دریافت ویزای زبان فرانسه را خواهید داشت. برای ورود به کالجهای آموزش زبان فرانسه نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی نیست اما لازم است اندکی به با این دو زبان آشنا باشید. بنابراین پیشنهاد میکنیم قبل از مهاجرت به فرانسه از طریق زبان، اندکی روی سطح زبان انگلیسی و فرانسوی خود کار کنید.

یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از متقاضیان ایرانی را به خود مشغول کرده، امکان دریافت ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان است.توجه کنید که هیچکدام از دانشگاههای فرانسه بدون ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی به شما پذیرش تحصیلی نمیدهند. از طرفی اگر بخواهید برای ویزای کاری فرانسه نیز اقدام کنید باید به زبان فرانسوی یا انگلیسی مسلط باشید.

فرایند اخذ ویزای زبان فرانسه معمولاً از زمان پذیرش تا دریافت ویزا حدود ۳ الی ۶ ماه به طول میانجامد. علاوه بر این به منظور مهاجرت به فرانسه از طریق زبان غیر از مبلغ تمکن مالی که بین ۸.۰۰۰ یورو تا ۹.۰۰۰ یورو است باید هزینه شرکت در دوره زبان فرانسه در فرانسه را نیز در نظر داشته باشید.شهریه کالج های زبان فرانسه در لیون و استراسبورگ برای هر ترم معمولاً بین ۸۰۰ تا ۱۸۰۰ یورو خواهد بود. برخی از کالج های زبان فرانسه شهریه دوره زبان فرانسه را به صورت کامل دریافت می کند که از آن جمله می توان به کالج استراسبورگ اشاره کرد. اما برخی دیگر از کالج ها امکان قسط بندی شهریه را برای دانشجویان فراهم کردهاند. از معروف ترین کالجهای آموزش زبان فرانسوی، کالج لیون و کالج استراسبورگهستند که هر ساله برای هزاران دانشجو از سراسر جهان پذیرش تحصیلی ارسال میکنند. در یک جمعبندی کلی میتوان گفت که شرکت در دوره زبان فرانسه در فرانسه، روشی برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های دولتی فرانسه و کانادا است.پیشنهاد میکنیم برای رسیدن به این هدف و زندگی در فرانسه ، از خدمات موسسات مهاجرتی استفاده کنید. موسسه بین المللی سفیر سروش فردا خدمات کاملی را در حوزه اخذ ویزای دوره زبان فرانسه در فرانسه ارائه میدهد. به این ترتیب میتوانید از صفر تا صد امور مهاجرت خود را به این موسسه بسپارید و تنها خود را برای شرکت در کلاسها آماده کنید.