معرفی ۱۰ خودروی برتر لوکس

معرفی ۱۰ خودروی برتر لوکس

خودرو‌های برتر سال ۲۰۲۰ در شرایطی اعلام شد که خودرو‌های انگلیسی حضور پررنگی در این رتبه‌بندی دارند و خودرو‌های لیموزین نیز جایگاه ویژه‌ای کسب کرده‌اند.

بر اساس این گزارش رولز رویس فانتوم جایگاه اول این رتبه‌بندی را به دست آورده است. نسل فعلی این خودرو در سال ۲۰۱۷ رونمایی شد و قیمت بالا در کنار امکانات لوکس این خودرو را به یکی از نماد‌های اشرافیت تبدیل کرده است. خودرو به دلیل استفاده از سیستم تعلیق پیشرفته و جاذب‌های ضربه به سرنشینان امکان می‌دهد صدای بسیار کمی از محیط خارج دریافت کند. رولز رویس گاست دیگر نماینده رولز رویس است که نسل نخست آن در سال ۲۰۰۹ معرفی شد. نسل فعلی این خودرو از نظر امکانات دارای تشابه زیادی با خودرو‌های سری ۷ بی‌ام‌و است.

در رتبه سوم بنتلی فلایینگ اسپور قرار دارد. این خودرو دارای ۱۲ سیلندر است و می‌تواند در چهار ثانیه از سرعت صفر کیلومتر بر ساعت به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. حداکثر سرعت آن نیز حدود ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. سری اس بنز از محبوب‌ترین ساخته‌های شرکت دایملر- بنز که به‌طور ویژه‌ای در بخش تشریفات نیز از آن‌ها استفاده می‌شود در رتبه بعدی قرار گرفته است.

خودرو‌های این کلاس گران‌قیمت‌ترین کلاس در بین خودرو‌های بنز هستند. بنتلی ملسین یک لیموزین چهار در که در ساخت آن از چوب مرغوب طبیعی و الیاف‌های نانو استفاده شده است نیز رتبه پنجم خودرو‌های لوکس را به خود اختصاص داده است. این خودرو هشت سیلندر دارد و در مقایسه با رقیب اصلی خود یعنی رولز رویس مصرف سوخت کمتری دارد. بنتلی بنتگایا دیگر خودروی لوکس در سال ۲۰۲۰ بوده که رتبه ششم را در این رتبه‌بندی دارد. این خودرو نخستین بار در سال ۲۰۱۶ وارد بازار شد و بالای ۱۰۰ هزار پوند قیمت داشت. نسل جدید این خودرو ۱۸۲ هزار پوند قیمت دارد.

رولز رویس کولینان نیز که در سال ۲۰۱۹ رونمایی شد با انتقاداتی در طراحی مواجه شد. این خودرو سنگین بوده و ۵/ ۳ تن وزن دارد. در رتبه‌های بعدی رنجروور اس‌ای وی در جایگاه هشتم قرار دارد. این خودرو ۲/ ۵ متر طول و ۶/ ۲ تن وزن دارد. بیشتر بخش داخلی این خودرو از الیاف‌های طبیعی ساخته شده است.

بی‌ام‌و آلپینا با کسب رتبه نهم یکی از گران‌ترین محصولات بی‌ام‌و است. این خودرو با ۲۰۰ هزار پوند قیمت ۶۶۰ اسب بخار قدرت و یک موتور توربوشارژ دارد. اما رتبه دهم به مرسدس ای‌ام‌جی‌اس ۶۵ اختصاص یافته است. این خودرو ۲/ ۴ متر طول دارد و در ۱/ ۴ ثانیه می‌تواند از سرعت صفر کیلومتر بر ساعت به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.