«مغولستان» نقطه آغاز آزاد و فرنگی‌کاران ایران در سال جدید

«مغولستان» نقطه آغاز آزاد و فرنگی‌کاران ایران در سال جدید

به گزارش خبرنگار مهر، سال ۱۴۰۱ برای کشتی ایران سال پر فراز و نشیب و سختی است. میادین رسمی و بین المللی یکی پس از دیگری در تقویم برنامه‌های کشتی ایران قرار دارد که باید یک به یک در سطح آسیا و جهان در آن حضور یابد.

طبق برنامه رویدادهای مهم بین المللی در سال جدید، رقابتهای قهرمانی کشتی آزاد و فرنگی آسیا به میزبانی شهر اولان‌باتور کشور مغولستان نخستین میدان رسمی در روزهای آغازین سال جدید است که ملی پوشان کشتی کشورمان باید اواخر فروردین ماه با حضور در این میدان، وارد کارزار سال ۱۴۰۱ شوند.

در همین راستا شاگردان پژمان درستکار و محمد بنا با توجه به پشت سر گذاشتن مراحل مختلف چرخه انتخابی، از اواسط اسفندماه سال گذشته وارد اردو شدند و نخستین دور تمرینات خود را تا پایان سال پشت سر گذاشتند. آزاد و فرنگی کاران از امروز سوم فروردین ماه نیز دوباره به خانه کشتی بازمی گردند تا دومین اردوی خود را برگزار کنند و بزودی بعد از آخرین و سومین اردو راهی مغولستان شوند.

ضمن اینکه ملی پوشان کشتی ایران بعد از حضور در این میدان آسیایی باید به سرعت وارد فاز جدیدی از مراحل تجهیز و تمرین برای میدان بعدی شوند. بر این اساس آزاد و فرنگی کاران کشورمان بعد از مشخص شدن ترکیب نهایی تیم‌های ملی راهی رقابت‌های جهانی صربستان خواهند شد تا طی روزهای ۱۹ تا ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۱ در مهمترین رویداد سال به مصاف رقبای خود بروند.

البته این پایان کار کشتی گیران ایران در نیمه اول سال نیست، چراکه کاروان کشتی ایران باید کمی بعد از رقابتهای جهانی به بازی‌های آسیایی چین بروند که این مسابقات طی روزهای ۳۰ شهریورماه تا ۲ مهرماه ۱۴۰۱ در شهر هانگژو برگزار خواهد شد.

 «مغولستان» نقطه آغاز آزاد و فرنگی‌کاران ایران در سال جدید

تعداد مسابقات مهم و بین المللی در نیمه اول سال ۱۴۰۱ باعث شده تا سرمربیان تیم‌های ملی کشتی هم با دغدغه و استرس بیشتری برای اجرای برنامه‌های خود تلاش کنند. به طوریکه محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در حاشیه برگزاری اردوی تیم ملی صراحتاً اعلام کرد: «تیم ما ۶ ماه سخت را در پیش دارد. مسابقات قهرمانی آسیا در مغولستان، جهانی صربستان و مسابقات آسیایی و چند مسابقه بین‌المللی دیگر را پیش رو داریم. باید شرایطی به وجود آوریم تا نمایندگان کشورمان در تمامی میادین خوب عمل کنند چراکه ما فقط به صرف شرکت در این میادین به مسابقات نمی‌رویم و هدف اصلی ما کسب نتایج درخشان است.»

پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد هم در حاشیه برپایی اردوی آزادکاران به رویدادهای پیش رو اشاره کرد و گفت: «برای ما عید نوروز و تعطیلی معنا ندارد. البته در روزهای ابتدایی سال جدید استراحتی کوتاه به بچه‌ها دادیم تا اردوی دوم را در همین روزهای آغازین سال جدید آغاز کنیم. اردوی اول ما از ۱۵ اسفند آغاز شد که کار را با تست‌های آمادگی جسمانی شروع کردیم. سپس با مشخص شدن نتایج تست و وضعیت جسمانی بچه‌ها، اردوهای سه گانه تا آسیایی مغولستان را برنامه ریزی کردیم. به هر حال امیدواریم طراحی و اجرای تمرینات به گونه‌ای باشد تا بچه‌ها بتوانند بهترین عملکرد را در مسابقات داشته باشند.»

منبع : مهر