منصوریان: شاید خیلی‌ها بگویند آینده مربیگری‌ام را سوزاندم/ شهربانو به من گفت تو سرمربی باش

منصوریان: شاید خیلی‌ها بگویند آینده مربیگری‌ام را سوزاندم/ شهربانو به من گفت تو سرمربی باش

الهه منصوریان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص قبول سرمربیگری تیم ملی ووشوی جوانان با وجود فعالیت در ورزش قهرمانی اظهار داشت: من و شهربانو در ۵ سال گذشته به عنوان سرمربی و مربی در باشگاه سپاهان مربیگری کرده بودیم و و در کنار آن ورزش قهرمانی خود را نیز ادامه دادیم. در این سال‌ها سعی کردم میان فعالیت مربیگری و ورزش قهرمانی تداخلی  ایجاد نشود. زمانی که به عنوان سرمربی و مربی در خدمت سپاهان بودم، نتایج خوبی به عنوان ورزشکار کسب کردم و حتی در سال 2019 قهرمان جهان شدم.

وی اضافه کرد:  برنامه‌ریزی کرده بودم که تا بازی‌های آسیایی تمرینات خود را در ایران ادامه بدهم اما با تعویق مسابقات تصمیم گرفتم به تیم ملی جوانان خدمت کنم. احساس می‌کنم اگر بالای سر بچه‌های تیم جوانان مربی خوبی باشد، می‌توانیم الهه و شهربانوهای زیادی به تیم ملی بزرگسالان برسانیم. هر چقدر تیم ملی بزرگسالان قوی‌تر باشد، من و شهربانو بیشتر برای فیکس شدن تلاش می‌کنیم. 

سرمربی تیم جوانان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تا مسابقات جهانی زمان کمی داریم اما تلاش خواهیم کرد در این مدت برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم. بچه‌های ما در 2 سال گذشته مسابقه‌ای نداشتند و همین موضوع باعث شد خواهد شد که تیم ملی را با شرایط سختی تحویل بگیرم. تمام نفراتی که برای این تیم انتخاب شوند هم برای اولین بار باید در مسابقات شرکت کنند و باید تجربیات حضور در کنار مربیان چینی و تایلندی را به تیم ملی بیاورم و بتوانم نتیجه خوبی بگیریم.

منصوریان در خصوص توقعات بالا از او گفت: مسئولیت خیلی سختی را قبول کردم اما از قبل در این خصوص فکر کردم و بعد تصمیم گرفتم. شاید خیلی‌ها بگویند الهه منصوریان با این تصمیم آینده مربیگری خود را سوزاند اما در خود این توانایی را می‌بینم. شرایط برای همه کشورهای دنیا بعد از کرونا یکسان است اما از آنجایی که با سبک بازی بازیکنان چین، ویتنام و فیلیپین آشنا هستم، شاید بتوانم به عنوان مربی به این بچه‌ها کمک کنم.

وی تاکید کرد: به ووشو دِینی دارم که شاید بتوانم در روزهای سخت کنار تیم ملی آن را ادا کنم. به نظر من تیم ملی را با شرایط ایده‌ال تحویل گرفتن هنر بزرگی نیست. مربی تیم ملی بزرگسالان خیالش برای نتیجه گرفتن با حضور من، شهربانو، سهیلا و چند بازیکن باتجربه دیگر راحت است و می‌داند ما نتیجه خوبی می‌گیریم اما من هندوانه در بسته را تحویل گرفتم و هیچ چیز مشخص نیست، هر چند این قدرت را در خود می‌بینم که نتیجه بگیرم.

قهرمان ووشوی جهان در خصوص تعویق بازی‌های آسیایی هانگژو گفت: واقعاً به لحاظ روحی خیلی  اذیت شدم. روی تک‌تک ماه‌ها برنامه‌ریزی کرده بودم اما به هر حال این اتفاق افتاد و کاری نمی‌توان کرد. برای بازی‌های آسیایی از کمربند سازمان WLF گذشتم و از این سازمان بیرون آمدم تا وارد اردوهای تیم ملی شوم. صادقانه بگویم بهترین شرایط الهه منصوریان در طول دوران ورزش خود را سپری می‌کردم و یک سال در چین برای بازی‌های آسیایی تمرین کردم. با این حال قطعاً یک حکمتی بوده است و پس از تعویق بازی‌های آسیایی نیز تنها یک هفته استراحت کردم و دوباره تمریناتم شروع کردم.

منصوریان در خصوص حضور شهربانو منصوریان به عنوان مربی در کنار او با توجه به سوابق بیشتر گفت: برای ما هیچ فرقی نمی‌کرد که چه کسی سرمربی و چه کسی مربی باشد. شهربانو  به من گفت تو سرمربی باش و هر کمکی از دستم بربیاد را انجام می‌دهم. برای خانواده ما عناوین مهم نیست و در کنار همدیگر هستیم.  من و شهربانو به یک اندازه در کنار این تیم نقش داریم و او خیلی می‌تواند به من کمک کند. شهربانو خیلی باتجربه است و به لحاظ اخلاقی و رفتاری نیز بچه‌ها او را دوست دارند. در حال حاضر ما دو مربی هستیم که به لحاظ ذهنی و فنی شبیه به هم هستیم و این به ما کمک خواهد کرد.

وی در خصوص حضور شهربانو منصوریان در آبادان و کمک به آوار برداری متروپل گفت: ما در تهران یک باشگاه داریم و همه با هم کار می‌کنیم. حضور شهربانو در آبادان به لحاظ مالی خیلی به ضرر او خواهد بود اما شهربانو این تصمیم بزرگ را گرفت که به آبادان برود و کمک کند. او حتی عنوان می‌کرد اگر کاری نیز نتواند بکند، شاید بتواند به مردم دلداری و تسلیت بگوید. شهربانو در سمیرم نیز به عنوان آتش‌نشان کار می‌کند و بعد از این اتفاق درخواست داد به عنوان مامور به آبادان برود. او مانند آتش‌نشان‌ها در کنار مردم کمک کرد و حتی در ابتدا خیلی‌ها گفتند به دنبال دیده شدن و عکس گرفتن است اما او تا دو روز پیش در آبادان بود و هر کاری از دستش برآمد را انجام داد. مطمئن باشید مردم آبادان نیز متوجه شدند شهربانو دلی رفت و هر کاری که از دستش برآمد، کوتاهی نکرد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم