منطقه لامرد یک عسلویه در خشکی است

منطقه لامرد یک عسلویه در خشکی است

به گزارش خبرنگار مهر، موسی موسوی بعد از ظهر پنج‌شنبه در مراسم جشن تکمیل ظرفییت کارخانه آلومینیوم با بیان اینکه امروز اتفاق بزرگی رخ داده است، اظهار کرد: بدون اغراق منطقه لامرد یک عسلویه در خشکی و عسلویه دوم معدنی است.

او با بیان اینکه اینجا بزرگترین حوزه گازی بعد از عسلویه است، گفت: این منطقه به لحاظ راه‌های دسترسی در حال پیشرفت است و کریدور لامرد و پارسیان عملاً انجام می‌گیرد، راه‌های ارتباطی با دیگر شهرستان‌ها از جمله خنج نیز در دست اقدام است.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه انتقال آب نیز عملیات اجرایی آن در حال اجرا است، افزود: با عملیات انتقال آب، آب مورد نیاز صنعت و شرب دو شهرستان تامین می‌شود.

موسوی با بیان اینکه تقاضای ما این است که نگاه ملی به این منطقه شود، چراکه ارزش سرمایه‌گذاری را دارد، عنوان کرد: نمایندگان استان کمک کنند که این نگاه ملی به منطقه شکل بگیرد همچنین صنایع پایین دستی باید در این مناطق شکل بگیرد و سرمایه‌گذاران تشویق و ترغیب شوند.

او با بیان اینکه برای تامین خوراک این منطقه نیز نیازمند کمک است، عنوان کرد: سرمایه‌گذارانی هستند که زمین خریدند و هیچ مشکل مالی ندارند فقط خوراک می‌خواهند منابع تامین خوراک نیز در منطقه است اما باید وزارت نفت کمک کند تا پتروشیمی و پتروپالایشگاه ایجاد شود.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی در خصوص نیاز به میعانات گازی نیز عنوان کرد: هم پالایشگاه پارسیان و هم عسلویه این میعانات گازی را دارند فقط باید همت و اراده‌ای باشد برای اینکه منابع در اختیار سرمایه‌گذاران قرار بگیرد؛ اگر چنین شود تحولی در اشتغال این منطقه ایجاد می‌شود.

منبع : مهر