«منطقه مورد علاقه» فیلم منتخب منتقدان لس‌آنجلس شد

«منطقه مورد علاقه» فیلم منتخب منتقدان لس‌آنجلس شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، چهره‌های زن و فیلم‌های بین المللی برندگان اصلی جوایز منتقدان فیلم لس‌آنجلس ۲۰۲۳ شدند.
درام تاریخی جاناتان گلیزر «منطقه مورد علاقه» که بر اساس رمانی از مارتین آمیس که سال ۲۰۱۴ منتشر شد، ساخته شده ۳ جایزه از جمله بهترین فیلم، کارگردانی و موسیقی را از انجمن منتقدان لس‌آنجلس دریافت کرد و بازیگر آن ساندرا هولر جایزه بهترین بازیگر زن را هم برای این فیلم و هم برای «آناتومی یک سقوط» از آن خود کرد.
اهدای این جایزه به یک فیلم خارجی از آنجا مهم است که از سال ۲۰۰۰، تنها ۴ مورد از انتخاب‌های منتقدان لس‌آنجلس در بخش بهترین فیلم موفق به کسب نامزدی اسکار نشده‌اند که شامل «درباره اشمیت» (۲۰۰۲)، «شکوه آمریکایی» (۲۰۰۳)، «وال-ای» (۲۰۰۸) و «تبر کوچک »(۲۰۲۰) می‌شود. در همین بازه زمانی ۵ فیلم برنده اسکار که پیشتر توسط منتقدان لس‌آنجلس انتخاب شده‌بودند شامل «گنجه دردها» (۲۰۰۹)، «اسپات لایت» (۲۰۱۵)، «مهتاب» (۲۰۱۶)، «انگل» (۲۰۱۹) و «همه چیز همه‌جا یک‌باره» سال پیش می‌شود.
این سازمان ۴۹ ساله نقش مهمی در پیش‌بینی جوایز اسکار دارد و از سال ۲۰۰۹ تنها یک برنده این منتقدان در بخش کارگردانی، موفق به کسب نامزدی اسکار نشده است .۶ برنده مشترک این جوایز و اسکار در بخش کارگردانی شامل کاترین بیگلو برای «گنجه دردها»، آلفونسو کوارون برای «جاذبه»، گی‌یرمو دل تورو برای «شکل آب»، بونگ.جون هو برای «انگل»، کلوئه ژائو برای «سرزمین آوارگان» و جین کمپیون برای «قدرت سگ» بوده‌اند.
در بخش بازیگری نیز که برای دومین سال به صورت غیرجنسیتی رقم خورد، هر ۴ بازیگر نقش‌های اصلی و مکمل را بازیگران زن دریافت کردند و ساندرا هولر برای بازی در «آناتومی یک سقوط» و «منطقه مورد علاقه» و اما استون برای فیلم «بیچارگان» یورگوس لانتیموس انتخاب شدند، اما در نهایت تعجب لیلی گلادستون برای «قاتلان ماه کامل» برنده بازیگر نقش مکمل هم نشد.
«آناتومی یک سقوط» ژوستین تریه همچنین برنده بهترین فیلم خارجی زبان و تدوین شد.
منتقدان فیلم لس‌آنجلس توجه زیادی به فیلم‌های بین‌المللی نشان دادند و درام فراطبیعی اندرو هیگ «همه ما غریبه‌ها» برنده بهترین فیلمنامه شد. ۵ برنده مشترک با اسکار شامل «شبکه اجتماعی» (۲۰۱۰)، «آرگو» (۲۰۱۲)، «اسپات لایت» (۲۰۱۵)، «برو بیرون» (۲۰۱۷) و «زن جوان امیدوارکننده» (۲۰۲۰) بوده‌اند.
«منوهای لذت‌بخش» مستند ۴ ساعته فردریک وایزمن از داخل یک رستوران فرانسوی سه ستاره میشلن، برنده بهترین فیلم مستند شد تا انتخاب منتقدان فیلم نیویورک را تکرار کند.
برندگان این جوایز در جشن سالانه انجمن منتقدان لس‌آنجلس که ۱۳ ژانویه ۲۰۲۴ (۲۳ دی) برگزار می‌شود، جوایز خود را دریافت می‌کنند.
برندگان جوایز انجمن منتقدان بوستون
در همین حال انجمن منتقدان فیلم بوستون «دارندگان» را به عنوان بهترین فیلم و جاناتان گلیزر را برای «منطقه مورد علاقه» به عنوان بهترین کارگردان انتخاب کردند. پل جیاماتی و لیلی گلدستون به عنوان بهترین بازیگر اصلی انتخاب شدند و جایزه بازیگر نقش مکمل هم به رایان گاسلینگ و داواین جوی راندولف رسید.
برندگان جوایز انجمن منتقدان واشینگتن
برندگان منتقدان فیلم منطقه واشینگتن دی‌سی هم شامل «داستان آمریکایی» به عنوان بهترین فیلم، کریستوفر نولان برای «اوپنهایمر» بهترین کارگردان، کیلین مورفی و لیلی گلدستون بهترین بازیگران اصلی و چارلز ملتتون و داواین جوی راندولف بهترین بازیگران نقش مکمل شدند.
فهرست کامل برندگان منتقدان لس‌آنجلس چنین است:
بهترین فیلم: «منطقه مورد علاقه»
نایب قهرمان: «اوپنهایمر»
بهترین کارگردان: جاناتان گلیزر برای «منطقه مورد علاقه»
نایب قهرمان: یورگوس لانتیموس برای «بیچاره‌ها»
بازیگر نقش اصلی: ساندرا هولربرای «آناتومی یک سقوط» و «منطقه مورد علاقه» و اما استون برای «بیچارگان»
نایب قهرمان: اندرو اسکات برای «همه ما غریبه ها»، جفری رایت برای «داستان آمریکایی»
بازیگر نقش مکمل: ریچل مک آدامز برای «آیا تو آنجا هستی خدا؟ این من هستم، مارگارت» و داواین جوی راندولف برای «دارندگان»
نایب قهرمان: لیلی گلادستون برای «قاتلان ماه کامل» و رایان گاسلینگ برای «باربی»
بهترین فیلمنامه: «همه ما غریبه‌ها»؛ اندرو هی
نایب قهرمان: «می دسامبر»؛ سامی برچ
بهترین فیلمبرداری: «بیچارگان»؛ رابی رایان
نایب قهرمان: «باربی» و «قاتلان ماه کامل» رودریگو پریتو
بهترین تدوین: «آناتومی یک سقوط» لوران سنکال
نایب قهرمان: «همه ما غریبه‌ها» جاناتان آلبرتز
بهترین طراحی تولید: «باربی» سارا گرین وود
نایب قهرمان: «بیچارگان» شونا هیث، جیمز پرایس
بهترین موسیقی: «منطقه مورد علاقه» میکا لوی
نایب قهرمان: «باربی» مارک رونسون، اندرو وایات
بهترین فیلم بین‌المللی: «آناتومی یک سقوط» از فرانسه
نایب قهرمان: «توتم» از مکزیک
بهترین فیلم مستند / غیر داستانی: «منوهای لذت بخش» کارگردان. فردریک وایزمن
نایب قهرمان: «خاطره ابدی»
بهترین انیمیشن: «پسر و مرغ‌ماهی‌خوار»
نایب قهرمان: «رویاهای ربات»
جایزه نسل جدید: سلین سانگ برای «زندگی های گذشته»
جایزه فیلم تجربی داگلاس ادواردز: «جوانی (بهار)» – وانگ بینگ
جایزه دستاورد شغلی: آگنیشکا هالند