موفق ترین بازیگران زن متولد دهه 50

موفق ترین بازیگران زن متولد دهه 50

تازه ترین ها : با این مطلب از بخش فرهنگ و هنر تازه ترین ها همراه باشید تا شما را با موفق ترین بازیگران زن متولد دهه ۵۰ سینما آشنا کنیم.

پرطرفدارترین بازیگران زن دهه ۵۰ سینما

دنیای سینما و تلویزیون از سالهای ابتدایی فعالیت تا به امروز بازیگران زیادی را به خود دیده است اما برخی از هنرمندان با ایفای نقش هایی ماندگار موفق تر عمل کرده اند.

از میان هنرمندان، بازیگران متولد دهه ۵۰ که اغلب در دهه ۷۰ وارد سینما شدند و خوش درخشیدند از چهره های پرطرفدار دنیای سینما هستند که نقش های ماندگاری را خلق کردند.

اگر مشتاقید که با موفق ترین بازیگران زن دهه ۵۰ بیشتر آشنا شوید ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر تازه ترین هارا از دست ندهید.

بازیگران زن موفق متولد دهه ۵۰

دهه ۵۰ با تولد بسیاری از بازیگران زن سینما همراه بود که در طول سالها فعالیت در دنیای هنر خوش درخشیند و توانستند هنر بازیگری شان را در معرض نمایش قرار دهند اما

از میان بازیگران زن متولد دهه ۵۰ که در سینما خوش درخشیدند به چهار مورد از آنها از جمله به نیکی کریمی، هدیه تهرانی، لیلا حاتمی و مریلا زارعی اشاره میکنیم.

نیکی کریمی

نیکی کریمی بازیگر، کارگردان و تهیه کننده سینمای کشورمان متولد سال ۱۳۵۰ در تهران است و یکی از موفق ترین بازیگران سینما است که در نقش های ماندگاری مقابل دوربین رفته است.

این بانوی هنرمند بازیگری را از سال ۶۸ با فیلم وسوسه به کارگردانی جمشید حیدری آغاز کرد اما بازی در فیلم عروس بهروز افخمی در کنار ابوالفضل پورعرب از او ستاره ای جوان ساخت که به عروس سینمای ایران مشهور شد.

نیکی کریمی در فیلم های زیادی ایفای نقش کرد و به یقین میتوان او را یکی از موفق ترین بازیگران زن متولد دهه ۵۰ دانست که علاوه بر بازیگری قدم در مسیر کارگردانی و تهیه کنندگی هم گذاشته و جوایز زیادی را از آن خود کرده است.

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی را میتوان سوپراستار بازیگران زن سینمای ایرانی دانست که در دهه ۵۰ متولد شده اند. این بازیگر کشورمان متولد سال ۱۳۵۱ است و تابحال دو بار موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن جشنواره فجر شده است.

این بانوی هنرمند بازیگری را با فیلم سلطان مسعود کیمیایی آغاز کرد و بعد از آن در فیلم های درخشانی چون غریبانه، شوکران، سیاوش، قرمز و بسیاری دیگر از فیلم های ماندگار سینما مقابل دوربین رفت و در جشنواره های مختلف جوایز متعددی برای بازی های درخشانش کسب کرد.

چهارشنبه سوری فیلمی به کارگردانی اصغر فرهادی است که سال ۱۳۸۴ ساخته شد و هدیه تهرانی یکی از درخشان ترین بازی هایش را در این فیلم در معرض نمایش گذاشت و سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را به دست آورد.

لیلا حاتمی

لیلا حاتمی دختر زنده یاد علی حاتمی یکی دیگر از بازیگران زن موفق متولد دهه ۵۰ در سینما است که سال ۱۳۵۱ در خانواده ای هنرمند متولد شد.

این بازیگر کشورمان ۱۲ سال بیشتر نداشت که با نقش کودکی کمال الملک فیلمی به کارگردانی پدرش به دنیای سینما راه یافت و بعد از آن در فیلم و سریال های زیادی به ایفای نقش پرداخت.

فیلم لیلا به کارگردانی داریوش مهرجویی یکی از موفق ترین کارهای سینمایی لیلا حاتمی است که دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن را برایش به ارمغان آورد. فیلم بی پولی، رگ خواب، آب و آتش و من از دیگر فیلم های افتخارآفرین لیلا حاتمی هستند.

مریلا زارعی

مریلا زارعی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان یکی دیگر از بازیگران زن موفق متولد دهه ۵۰ است که سال ۱۳۵۳ متولد شد.

این بانوی هنرمند بازیگری را از حدود سال ۷۳ با فیلم سلام سینما آغاز کرد و بعد از آن با ایفای نقش در فیلم های تهمینه میلانی از جمله دو زن، واکنش پنجم، زن زیادی و… به چهره ای شناخته شده در سینما تبدیل شد.

این بازیگر کشورمان در نقش های ماندگار زیادی مقابل دوربین رفته است و برای فیلم هایی چون زیر سقف دودی، شیار ۱۴۳، کیفر، درباره الی، سربازهای جمعه و دو زن جوایز متعددی دریافت کرد.